Siatkówka. Porażka Chemika na zakończenie fazy grupowej

Data publikacji: 04 lutego 2021 r. 23:02
Ostatnia aktualizacja: 04 lutego 2021 r. 23:02

Chemik Police - Igor Gorgonzola Novara 1:3 (19:25,25:22, 18:25,16:25)

Chemik: Brakocević-Canzian, Strantzali, Grajber, Wasilewska, Kowalewska, Kąkolewska, Maj-Erwardt (libero) oraz Baijens, Łukasik, Mędrzyk, Bałdyga

Siatkarki Chemika przegrały ostatni mecz grupowy Ligi Mistrzyń z Igor Gorgonzolą. Była to już druga w tej fazie porażka policzanek z drużyną z Novary w tej fazie rozgrywek, która jednak nie przeszkodziła mistrzyniom Polski w awansie do ćwierćfinału. W tej fazie Ligi Mistrzyń Chemik będzie jedynym przedstawicielem lig innych niż włoska i turecka.

Chemik nie był w czwartkowym meczu tak bezbłędny, jak w dwóch wcześniejszych spotkaniach turnieju w Policach. Atakował z niespełna 40-procentową skutecznością, popełnił 7 błędów serwisowych i zdobył zaledwie dwa punkty blokiem. Rywalki z Włoch miały zdecydowanie lepsze statystyki, a w bloku wręcz zdeklasowały mistrzynie Polski. Drużyna z Novary miała perfekcyjnie rozpracowane policzanki, a przede wszystkim liderkę Chemika Jovanę Brakocević-Canzian. Podopieczne Ferhata Akbasa tylko w II secie znalazły receptę na niepokonane w tej fazie Ligi Mistrzyń Włoszki. Igor Gorgonzoli w odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła nawet słaba dyspozycja byłej atakującej Chemika Malwiny Smarzek-Godek. Reprezentantka Polski miała skuteczność ataku na zaledwie 20-procentowym poziomie, ale godnie w zdobywaniu punktów zastępowała ją rezerwowa atakująca, Chirichella Cristina.