Data publikacji: 02 grudnia 2020 r. 19:16
Ostatnia aktualizacja: 02 grudnia 2020 r. 19:16

Joker Świecie - Chemik Police 0:3 (20:25, 16:25, 17:25)

Chemik: Brakocević-Canzian, Wasilewska, Kąkolewska, Grajber, Łukasik, Kowalewska, Maj-Erwardt (libero) oraz Bałdyga, Baijens.

Siatkarki Chemik odniosły pewne zwycięstwo nad beniaminkiem Tauron Ligi. Ekipa ze Świecia mocniej postawiła się mistrzyniom Polski tylko w I secie i w połowie ostatniej partii. To właśnie w trzecim secie był najgorszy okres gry policzanek. Od stanu 9:6 pozwoliły rywalkom zdobyć sześć punktów z rzędu. Przyczyniła się do tego zagrywka Marcyniuk, która za cel obrała sobie Grajber. Mimo kilku błędów w tej partii przyjęcie Chemika i tak było na rewelacyjnym poziomie 64 procent. Wspomniana Grajber w całym meczu przyjmowała z 58-procentową skutecznością. Chemik górował nad beniaminkiem także w innych elementach. Miał 13 bloków i 6 asów, a w ataku 50-procentową skuteczność. MVP spotkania wybrano bezapelacyjnie Jovanę Brakocević-Canzian. Serbka zdobyła 20 punktów, a w ataku w całym meczu pomyliła się tylko raz.

Mecz w Świeciu był pierwszym z ośmiu w terminarzu mistrzyń Polski w grudniu. W sobotę Chemik w Policach w kolejnym ligowym spotkaniu zmierzy się z Legionovią.