Wtorek, 23 kwietnia 2024 r.

Siatkówka. Przegrany tie-break Chemika

Data publikacji: 26 listopada 2020 r. 23:20
Ostatnia aktualizacja: 26 listopada 2020 r. 23:21

Igor Gorgonzola Novara - Grupa Azoty Chemik Police 3:2 (27:25, 25:22,21:25, 21:25, 15:6)

Chemik: Łukasik, Brakocević-Canzian, Wasilewska, Grajber, Kąkolewska, Kowalewska, Maj-Erwardt (libero) oraz Połeć, Bałdyga.

Siatkarki Chemika wracają z inauguracyjnego turnieju Ligii Mistrzyń we włoskiej Novarze z dwoma zwycięstwami i siedmioma punktami. Po zwycięstwach z Czeszkami z Ołomuńca i Dynamem Kazań, w ostatnim meczu imprezy mistrzynie Polski musiały uznać w tie-breaku wyższość gospodyń z Igor Gorgonzoli.

Czwartkowy mecz był kolejnym udanym występem mistrzyń Polski. Policzanki od początku prowadziły wyrównana walką z włoska ekipą. Miały dobre przyjęcie, punktowały  blokiem i skutecznie atakowały. Dopiero w tie-breaku wyraźnie się pogubiły. Kilka nieudanych rozegrań Kowalewskiej i nieskuteczne ataki Wasilewskiej i Brakocević-Canzian pozwoliły Włoszkom uzyskać kilkupunktową przewagę, którą dowiozły do końca decydującego seta.

Najskuteczniejszą siatkarką Igor Gorgonzoli była w tym meczu była zawodniczka Chemika Smarzek-Godek, która zdobyła 22 punkty. W Chemiku 24 punkty były autorstwa Brakocević-Canzian, a 22 oczka wywalczyła Łukasik.

Turniej w Novarze był pierwszą odsłoną grupową Ligi Mistrzyń. Decydujące rozstrzygnięcia zapadną w lutym na drugim turnieju w Policach.