Siatkówka. Wygrana Chemika na otwarcie Ligi Mistrzyń

Data publikacji: 24 listopada 2020 r. 22:49
Ostatnia aktualizacja: 25 listopada 2020 r. 13:35

VK UP Ołomuniec - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (18:25, 19:25, 18:25)

Chemik: Jovana Brakocević-Canzian, Mędrzyk, Wasilewska, Łukasik, Kąkolewska, Kowalewska, Maj-Erwardt (libero) oraz Połeć.

Siatkarki Grupy Azoty Chemika efektownie rozpoczęły udział w tegorocznej Lidze Mistrzyń. W pierwszym meczu turnieju we włoskiej Novarze mistrzynie Polski bez straty seta pokonały czeski VK UP Ołomuniec. Mecz trwał zaledwie 67 minut, a  policzanki w żadnym z setów nie pozwoliły rywalkom zdobyć nawet 20 punktów.

Policzanki na turnieju we Włoszech prowadzi asystent trenera Ferhata Akbasa  Przemysław Kawka. Turecki szkoleniowiec po pozytywnym wyniku testu na koronowirusa przebywa na kwarantannie w Polsce. Nie wpłynęło to jednak negatywnie na postawę Chemika. Policzanki w każdej partii szybko przejmowały inicjatywę i kontrolowały cały czas przebieg meczu. Pozwalała na to blisko 50-procentowa skuteczność ataku i  skuteczny blok. Chemik zatrzymał 12 ataków ekipy z Olomunca, a kilkanaście kolejnych wyblokował. Dodatkowe sześć punktów policzanki wywalczyły asami serwisowymi. MVP meczu uznano Marlenę Kowalewską, a najwięcej 14 punktów zdobyła Jovana Brakocević-Canzian.

W środę w drugim meczu turnieju Chemik zagra z Dynamo Kazań, który w pierwszym meczu turnieju uległ Igor Gorgonzoli Novara 0:3. Relację z meczu policzanek o godz. 20.30 przeprowadzi Polsat Sport Extra.