sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Sport > Siatkówka. Byli siatkarze Stoczni w nowych klubach

Siatkówka. Byli siatkarze Stoczni w nowych klubach

Siatkówka. Byli siatkarze Stoczni w nowych klubach
Data publikacji: 2018-12-09 17:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-11 18:26
Wywietleń: 1136 365962

Czterech z dziewięciu graczy, którzy w ostatnich dniach rozwiązali kontrakty ze Stocznią Szczecin znalazło już nowych pracodawców.

Najgłośniejszy jest bez wątpienia transfer Bartosza Kurka do Onico Warszawa. Mistrz świata zagra w stolicy w zespole prowadzonym przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski Stefana Antigę.

- Cieszymy się, że siatkarz tej klasy dołącza do naszego zespołu. Nie chcieliśmy dopuścić do tego, żeby zawodnik pokroju Bartosza Kurka wyjeżdżał z Polski i decyzją zarządu to się udało. O jego wartości sportowej nie muszę się nawet wypowiadać, najlepiej świadczą o niej ostatnie występy Bartka na Mistrzostwach Świata we Włoszech i Bułgarii, a później także w Stoczni Szczecin. Ten transfer jest też potwierdzeniem tego, że ONICO Warszawa ma duże aspiracje i zamierza walczyć o najwyższe cele - mówił na łamach klubowego portalu prezes ONICO Warszawa  Piotr Gacek.

Kurek w klubie ze stolicy o miejsca na prawym skrzydle będzie rywalizował z trójką obcokrajowców Rafaelem Araujo, Sharonem Vernonem-Evansem oraz Bruno Romanuttim.

Były libero Stoczni Francuz Nicolas Rossars podpisał umowę z niemieckim Berlin Recycling Volleys, Zespół ze stolicy Niemiec obecnie zajmuje piąte miejsce w rozgrywkach siatkarskiej Bundesligi. Podopieczni Cedricia Enarda po siedmiu kolejkach mają na swoim koncie 12 punktów i cztery zwycięstwa.

Lukas Tichacek trafił do MKS Będzin. Zastąpił Łukasza Kozuba, który w trybie awaryjnym musiał wrócić do Resovii. 37-latni Czech o miejsce w składzie ekipy z Bądzina walczył będzie z byłym zawodnikiem Espadonu Tomaszem Kowalskim.

Wcześniej lider włoskiej serie A Sir Safety Perugia oficjalnie poinformował o pozyskaniu Nicolasa Hoaga. (woj)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

J
Kiedy zwrot kasy za karnety ?
2018-12-11 18:18:09

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie