Czwartek 02 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Siatkówka. Brazylijka w Chemiku

Data publikacji: 2021-07-21 12:37
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-21 15:16
Siatkówka. Brazylijka w Chemiku
Naiane de Almeida Rios ma za sobą występy w reprezentacji Brazylii  

Naiane de Almeida Rios została oficjalnie nową zawodniczką Chemika. Brazylijską rozgrywającą będzie pierwszą w historii klubu siatkarką z tego kraju. O miejsce w składzie rywalizować będzie z reprezentantką Polski i pierwszą rozgrywającą Chemika dwóch ostatnich sezonów Marleną Kowalewską.

Naiane ma 26 lat i 180 centymetrów wzrostu. W poprzednim sezonie broniła barw Grêmio de Vôlei Osasco, z którym zdobyła w swoim kraju brązowy medal. Chemik będzie jej pierwszym zagranicznym klubem w karierze.

- Towarzyszy mi bardzo dużo emocji, często skrajnych. Na pewno jestem bardzo podekscytowana. Wydaje mnie się, że wyjazd może pozwolić mi rozwinąć się jako siatkarce, ale również jako człowiekowi. Po otrzymaniu oferty z Polic wiedziałam, że to jest krok, na który chcę się zdecydować. Słyszałam dużo o klubie, popytałam znajomych, którzy mówili o was w samych superlatywach. Zaczynamy niebawem, trochę już nie mogę się doczekać - mówi Naiane de Almeida Rios.

Brazylijska rozgrywająca ma za sobą także występy w seniorskiej reprezentacji swojego kraju. Z Brazylią wywalczyła złoto w turnieju Montreux Volley Masters i Grand Prix.

Naiane de Almeida Rios jest dziesiątą zawodniczką w składzie Chemia na nowy sezon, który rozpocznie się 25 września. Na parkietach Tauron Ligi w drużynie mistrzyń Pslki zagrają także: Bojana Milenković, Martyna Czyrniańska, Martyna Łukasik, Jovana Brakocević-Canzian, Marlena Kowalewska, Iga Wasilewska, Marta Pol, Agnieszka Kąkolewska i Maria Stenzel.

(woj)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

as
2021-07-21 16:43:41
nawrocki słaby ,trener cofnął kadrę.Przecież my kilka lat temu graliśmy o olimpiadę z serbią jak równy z równym .Poza tym mogą być kwasy na linii nawrocki kowalewska.Kowalewska może mieć żal do nawrockiego że jej nie powołał do kadry na LN.a te powołane rozgrywające nie były takie dobre.
Koń z Valony
2021-07-21 16:32:18
A gdzie Zuzia Górecka?
Znawca
2021-07-21 14:50:44
Czas ogłosić największą gwiazdę. Panie i Panowie... Jaaaaacek Naaaawrockii😂

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA