wtorek, 11 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Prezydent spotkał się z kibicami

Prezydent spotkał się z kibicami

Prezydent spotkał się z kibicami
Data publikacji: 2016-01-12 19:56
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 2558 96093

Prezydent Piotr Krzystek spotkał się z kibicami, by omówić kwestie sporne modernizacji stadionu. Na spotkaniu obecny był projektant Janusz Pachowski, który przedstawił obecny stan prac. Termin przekazania projektu budowlanego wyznaczony został na 18 maja. Miasto zdecydowało się zastosować wariant z wypłaszczeniem trybuny za bramką. To był główny punkty sporny, który mogłoby się wydawać przestał istnieć. Okazuje się, że nie do końca.

- Czy jest możliwość całkowitego wyprostowania trybuny za bramką ? - zapytał przedstawiciel kibiców Maciej Kasprzyk.

- Nie wydaje mi się, by była taka potrzeba - odparł prezydent Piotr Krzystek. - Stadion Narodowy w Warszawie też nie jest całkowicie prostokątny.

Kibiców interesowało, czy będzie możliwość wybudowania czwartej trybuny. Chodzi im o to, by trybuna za bramką była odzwierciedleniem tej powstałej po przeciwległej stronie.

- Dokładnie taka sama nigdy nie będzie - odparł Janusz Pachowski. - Trzeba wiedzieć, że nowe trybuny rozpoczynać się będą metr nad poziomem boiska. Czwarta trybuna będzie musiała zostać wybudowana w ten sposób, by było miejsce na wjazd straży pożarnej, karetki pogotowia i nie ma możliwości, by była taka sama.

Nie będzie wiało, ani padało

Kibice pytali też o możliwość zabudowania przestrzeni pomiędzy powierzchnią ziemi, a dachem.

- Zabudowanie tej przestrzeni, to dodatkowy koszt około 30 mln. zł. - powiedział Janusz Pachowski. - Nie ma sensu wydawać tych pieniędzy, bo konstrukcja dachu będzie taka, że kibicom ani wiatr, ani zacinający deszcz nie będą przeszkadzać.

Kibice pytali też, czy nie ma obawy przed pracami nad trybuną tzw. Papricaną i czy nie ma zagrożenia katastrofą budowlaną. Zwracają uwagę, że w raporcie Invest Support jest napisane, że takie zagrożenia są.

- Robiliśmy liczne odwierty i nie stwierdziliśmy żadnych zagrożeń - odparł Janusz Pachowski.

- W raporcie Invest Support jest wyraźnie napisane, że istnieje takie ryzyko, zagrożenie i trzeba to dokładnie sprawdzić - wtrącił prezydent Krzystek. - My sprawdziliśmy i wiemy, że można realizować zaplanowaną inwestycję.

- Nad stadionem jest już zadaszenie o bardzo ciężkiej konstrukcji - mówi Piotr Dykiert, dyrektor wydziału sportu. - Ten dach wybudowany został 13 lat temu i nic się nie zawaliło. Nowa konstrukcja będzie dużo lżejsza i nie ma żadnego ryzyka.

Rozwiązania komunikacyjne

Kibiców niepokoiły też rozwiązania komunikacyjne. W odpowiedzi usłyszeli, że na żadnym stadionie w centrum miasta nie ma idealnych rozwiązań komunikacyjnych. Kibice muszą się przyzwyczaić, by na stadion wybierać się środkami komunikacji miejskiej, tak jak dzieje się to w innych europejskich miastach.

- Mogę zapewnić, że proces budowlany odbywać się będzie z uwzględnieniem materiałów o najwyższym standardzie - przekonywał Piotr Krzystek. - Na przykład zamontujemy krzesełka takie, jak na stadionie Legii, choć można to zrobić dużo taniej. Kibic będzie miał duży komfort oglądania meczów.

Kibiców najbardziej interesowała możliwość dobudowania nowej trybuny i czy będzie na nią miejsce. Ostatnio dowiedzieli się bowiem, że nie będzie można usunąć rosnącej blisko trybun lipy.

- Trybuna za bramką zajmuje 28 metrów - mówił Janusz Pachowski. - Na projekcie wyraźnie widać, że mamy około 30 metrów od boiska do lipy. Nie powinno zatem być żadnych przeszkód natury technicznej.

- Postawienie czwartej trybuny, to zupełnie nowa realizacja - oznajmił Piotr Krzystek. - Na razie skupiamy się na modernizacji stadionu z trzema trybunami na 17 600 widzów. Jeżeli w ciągu trzech, lub czterech sezonów trybuny będą pełne, to naturalnie zapadnie decyzja o dobudowie czwartej trybuny, ale do tego potrzebny będzie nowy konkurs i będzie to zupełnie nowa realizacja.

Kibice pytali też o pomieszczenia biurowe. Obawiają się, czy nie będzie ich zbyt mało, jak na potrzeby klubu.

- To będzie około 10 tys. m kwadratowych pomieszczeń do wykorzystania - powiedział Piotr Krzystek. - Dla zobrazowania sytuacji, to tyle, ile może pomieścić budynek Oxygenu. ©℗

Wojciech Parada

Fot.: Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

Brawo Prezydent..
Wracaja wspomnienia z tej murawy i tego juz starego stadionu..co bedzie juz podobnie jak w innych krajach Europy majace stadiony blisko centrum wkrotce odrestaurowany. Czas to wszystko pozmienial.Dzis kibice chca miec hyper warunki do ogladania z mozliwosciami do parkingu.Jakim kontrastem byly te 30 000 co po meczu pewnie zadowolone czesto maszerowaly sobie nawet spiewajac z  radosci no ze Pogon wygrala i tak az do Bramy Portowej.To juz nie wroci bo inny swiat.Jedno co pewnie bylo jednak lepsze to to co ci kibice widzieli na murawie ale moze to w koncu tez wroci!.Cala Polska zazdroscila pilkarskiego miasta - nawet Gorski jak tylko mogl odwiedzal swoich krewnych w Szczecinie i pewnie dlatego byl mecz Polska-Norwegia na Twardowskiego.Moze tez wkoncu urosnie taki Lewandowski tez w Szczecinie i beda sie bali Pogoni wszyscy w polskiej lidze a Pogon pojdzie moze jeszcze dalej…Ta dalsza droga wymaga czasu i takich Kosobuckich i to tez pewnie sie stanie-no bo pilkarskim miastem sie nie staje na kilka lat a tak naprawde na zawsze.Walbrzych ma jakis zloty pociag a w Szczecinie Panie Prezydencie wystarczy ten pomnik misia Wojtka z Edynburga i bedzie glosno w calej Europie po tym jak poznaja ta niesamowita historie .
2016-01-13 15:51:54
frt
To będzie stadion na max 15 tyś + sektor gości i strefa buforowa.Ciekawe że nikt nie pokazał gdzie ma być sektor gości. Precz z pergolą musi być czwarta trybuna!
2016-01-13 07:52:28
Przekręty
Oczywiście. Kasiorka i zlecenia już podzielone. Ile z tego weźmie Energopol? Ile aneksów i poprawek powykonawczych? Po Łodzi, drugim najbardziej wyludniającym się miastem jest Sz-n. Czemu?
2016-01-13 06:16:02
A moze...,
A moze taniej bedzie tak dla Pogoni jak i jej Kibicow... jezdzic i latac do Warszawy, na ten nowy i Wielki opustoszaly Stadion ktory "straszy pustkami" a kosztowal Wielkie Miliony...??
2016-01-12 22:54:55
manic
tu wchodxzi tylko kasa na lewo
2016-01-12 20:40:25
POGOŃ
Nie pojmuje , czemu chcą ładować kasę w stary stadion i to tylko z trzema trybunami ? Obecnie nie robi się takich stadionów i jak to będzie wyglądało . A wiatr i tak będzie szalał po całym stadionie. Stanowcze NIE dla takiego projektu ,postawić nowy i będzie wilk syty i owca cała
2016-01-12 20:03:48
StSt
Zdanie odrębne! Stadion powinien być wybudowany przy ul Hangarowej blisko kładki szybkiego /prawie/ tramwaju,gotowy węzeł komunikacyjny miejsce poza skupiskiem ludności.Doskonały dojazd z centrum jak i terenu województwa.Stadion Dynama Drezno mimo rozebrania starego kosztował 46 mil EURO o pojemności 30 tys.Lokalizacja Hangarowa pomiędzy kładką a stacją paliw mogła by być miejscem odciążającym ruch komunikacyjny w centrum podczas meczów jak i koncertów itp.
2016-01-12 19:54:34
hahaha
A Krzystek jak uparty osioł dalej brnie z "pudrowaniem tego trupa". Pewnie jak zwykle wygra jakiś przydupas i będą doić miasto. A to zmiana projektu, a to jakaś niespodzianka w ziemi...
2016-01-12 19:02:30
BOLO
To ma być stadion wykonaniu tych żałosnych władz Szczecina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to jest wielkie gówno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2016-01-12 18:03:54
rty
A co z instalacją ogrzewania płyty boiska? Ile będzie kosztowało wykonanie jej od nowa?
2016-01-12 17:44:15

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
28
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie