Na nowym stadionie im. Floriana Krygiera przy ul. Twardowskiego powstaje muzeum Pogoni Szczecin, a prace z tym związane cały czas trwają. Organizatorzy poszukują ciekawych przedmiotów z przeszłości, które mogłyby zasilić zbiory.
W kręgu zainteresowań są szczególnie: historyczne koszulki, archiwalne zdjęcia, czy bilety z najważniejszych dla Pogoni meczów, a także wszelkie pamiątki związane z piłką nożną i pozostałymi dyscyplinami, które miały swoje sekcje w szczecińskim klubie, jak m.in.: piłka ręczna, koszykówka, lekkoatletyka, boks, żeglarstwo czy brydż i szachy. Jeśli ktoś posiada pamiątki, które jego zdaniem powinny znaleźć się w muzeum, powinien skontaktować się z twórcami ekspozycji telefonicznie (663-110-867) lub pocztą elektroniczną (muzeum@pogonszczecin.pl).
W pomoc przy tworzeniu muzeum, poprzez przekazanie wielu cennych pamiątek, zaangażowały się znane postacie z punktu widzenia klubu i jego historii, jak choćby Stefania Tobjasz, jedna z najbardziej utytułowanych piłkarek ręcznych w historii Pogoni. Wraz z Dumą Pomorza trzykrotnie sięgała po mistrzostwo Polski i jest też wielokrotną reprezentantką naszego kraju. Muzealne zbiory zasilił też mieszkający obecnie w podszczecińskim Morzyczynie zasłużony trener Jan Jucha, który był asystentem trenera śp. Leszka Jezierskiego w drużynie, która zdobyła wicemistrzostwo Polski. Następnie samodzielnie prowadził nasz zespół w latach 1987-88, a także wiosną 1999 roku, kiedy portowcy uniknęli degradacji. Na ławce trenerskiej Pogoni zasiadał łącznie w 27 ekstraklasowych spotkaniach.
(oprac. mij)