Piłka ręczna. Wygrana szczypiornistek Pogoni [GALERIA]

Data publikacji: 26 marca 2023 r. 21:50
Ostatnia aktualizacja: 26 marca 2023 r. 22:13
Piłka ręczna. Wygrana szczypiornistek Pogoni
Ryszard Pakieser

W meczu 17. kolejki I ligi grupy A piłkarek ręcznych, drużyna SPR Pogoni Szczecin wygrała u siebie z Jutrzenką Płock 27:26.

I liga grupa A:

SPR POGOŃ Szczecin - JUTRZENKA Płock 27:26 (14:12);

POGOŃ: Korniluk - Rancić 9, Kuźmińska 6, Ślęzak 4, Panczenko 3, Jałowicka 2, Oleśkiewicz 2, Komorniak 1, Zimnicka, Niełacna, Klimek, Gierat

Spotkanie dobrze rozpoczęły szczecinianki i po 15. minutach prowadziły 9:5. Z biegiem czasu rywalki zaczęły odrabiać straty, a do przerwy przewaga Pogoni wynosiła tylko dwie bramki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły płocczanki, które w 35. minucie wyszły na prowadzenie 16:15. W 50. minucie Jutrzenka nadal prowadziła jednym golem (22:21), ale w kolejnych pięciu minutach szczecinianki zdobyły trzy bramki pod rząd. Ostatnia minuta przyniosła duże emocje. Bramkę dla gospodyń na 27:25 zdobyła Paulina Kuźmińska, ale rywalki szybko odpowiedziały golem kontaktowym. W ostatnich sekundach piłkę zgubić mogła jeszcze zawodniczka Pogoni - Alicja Ślęzak, ale naprawiła swój błąd i ekipa z Grodu Gryfa wygrała to spotkanie.

9 bramek dla Pogoni rzuciła Milica Rancić, a w zespole rywalek najskuteczniejsza była - Maja Kudźba, autorka 7 trafień. Po tym meczu SPR Pogoń zajmuje drugie miejsce w tabeli, a w następny weekend podejmie u siebie trzeci w tabeli AL-KO AZS Poznań.