Piątek, 19 kwietnia 2024 r.

Piłka ręczna. Szczypiornistki Pogoni z kompletem punktów

Data publikacji: 05 lutego 2023 r. 08:48
Ostatnia aktualizacja: 05 lutego 2023 r. 09:48

W spotkaniu 10. kolejki I ligi grupy A piłkarek ręcznych, drużyna SPR Pogoń Szczecin pokonała na wyjeździe zespół KS Kościerzyna 32:30 i umocniła się na drugim miejscu w tabeli.

I liga grupa A: KS Kościerzyna - SPR POGOŃ Szczecin 30:32 (14:16);

POGOŃ: Korniluk, Adamska - Haławczak 7, Ślęzak 6, Izdebska 4, Jurczyk 4, Rancić 3, Komorniak 3, Wilanowska 2, Gierat 1, Jarema 1, Piotrowska 1, Niełacna, Czernomorets, Nawrocka

Przez większą część pierwszej połowy mecz był bardzo wyrównany. Dopiero od stanu 8:8, szczypiornistki Pogoni odskoczyły na trzy bramki i prowadziły 12:9, a do przerwy wygrywały dwoma golami.

Na początku drugiej połowy szczecinianki dały się dogonić i wynik brzmiał 17:17. Jednak w dalszej części meczu, Pogoń uciekła swoim rywalkom na cztery bramki (26:22) i do końca kontrolowała przebieg spotkania, ostatecznie wygrywając 32:30.

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu rozegranym w Szczecinie górą także była Pogoń, która wygrała 35:34.