Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.

Piłka ręczna. Bez sensacji w Kielcach

Data publikacji: 12 lutego 2023 r. 09:02
Ostatnia aktualizacja: 12 lutego 2023 r. 10:02

Piłkarze ręczni Sandra SPA Pogoni Szczecin przegrali wyjazdowy mecz 15. kolejki PGNiG Superligi z Industrią Kielce 23:40.

PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: Industria Kielce - Sandra Spa Pogoń Szczecin 40:23 (19:11)

POGOŃ: Wiunyk, Jagodziński - Czerkaszczenko 4, Krok 4, Polok 4, Krupa 3, Wiśniewski 2, Wrzesiński 2, Krysiak 2, Zalewskij 2, Kapela, Starcević, Nowak, Biały

Tylko przez kwadrans portowcy dotrzymywali kroku bardziej utytułowanym rywalom. Jeszcze w 16. minucie kielczanie prowadzili raptem dwoma golami, ale między 19 a 25. minutą gospodarze rzucili pięć bramek, a pod koniec pierwszej połowy powiększyli przewagę do ośmiu punktów.

Po przerwie faworyt zdobył cztery bramki pod rząd i prowadził już 23:11. Mistrzowie Polski do końca kontrolowali przebieg spotkania, ostatecznie wygrywając siedemnastoma golami. Wydarzeniem sobotniego pojedynku był debiut 19-letniego wychowanka zespołu z Kielc - bramkarza Nikodema Błażejewskiego.