Piłka ręczna. Sandra się wzmacnia i od razu punktuje

Data publikacji: 28 marca 2022 r. 11:47
Ostatnia aktualizacja: 28 marca 2022 r. 11:51
Sandra SPA Pogoń wygrała w niedzielę piąte spotkanie w sezonie. Fot. Ryszard PAKIESER

Dwóch nowych zawodników pozyskała Sandra SPA Pogoń. Klub wykorzystał specjalne okienko transferowe i zakontraktował rozgrywającego Vladimira Zalevskiego i bramkarza Maxima Viunyka. Obaj zadebiutowali w niedzielnym meczu (27 marca) w Piotrkowie Trybunalskim, a Viunyk popisując się 11 udanymi interwencjami poprowadził Sandrę SPA Pogoń do sensacyjnego zwycięstwa nad rewelacją sezonu Piotrkowianinem.

Piotrkowianin – Sandra SPA Pogoń Szczecin 30:32 (16:15)

Sandra SPA: Arsenić, Viunyk – Krupa 9, Gierak 5, Kapela 4, Krysiak 3, Zaremba 3, Bosy 2, Starcević 2, Polok 2, Krok 2, Jedziniak, Zalevski

Maxim Viunyk już na początku meczu zanotował cztery udane interwencje,a  mecz zakończył z 11 odbitymi rzutami i 30-procentową skutecznością. Drugi z pozyskanych Ukraińców wypadł mniej efektownie. Oddał cztery strzały na bramkę, ale żaden nie przyniósł gola.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy i dopiero tuż przed przerwą strat do jednej bramki zniwelowali Zaremba i Kapela. Druga część spotkania rozpoczęła się od trzech bramek dla Sandra SPA Pogoni, na które szybko odpowiedzieli czterema bramkami gospodarze. W 40 minucie po bramce ze skrzydła Dawida Krysiaka ponownie był remis. Potem prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, a minutę przed końcem było 30:30. Pogoń mimo, że grała końcówkę w osłabieniu rozstrzygnęła ją na swoją korzyść. Najpierw udaną interwencją popisał się Viunyk, a potem Starcevic asystował przy bramce Bosego, a chwilę później sam ustalił wynik meczu.

Szczecinianie dzięki zwycięstwu odskoczyli od outsidera Stali Mielec na trzy punkty, ale wciąż są w strefie spadkowej i do końca sezonu walczyć będą o utrzymanie. Do rozegrania pozostało jeszcze sześć spotkań. Najbliższe szczecinianie rozegrają w piątek (1 kwietnia) z wiceliderem Wisłą Płock.