Piłka ręczna. Porażka na koniec rundy szczypiornistów Pogoni

Data publikacji: 10 grudnia 2022 r. 06:02
Ostatnia aktualizacja: 10 grudnia 2022 r. 07:02

Piłkarze ręczni Sandra SPA Pogoni Szczecin rozegrali ostatni mecz w tym roku i w 13. kolejce rozgrywek Superligi mężczyzn przegrali u siebie z Azotami Puławy 29:35.

PGNiG Superliga Mężczyzn: SANDRA SPA POGOŃ Szczecin - AZOTY Puławy 29:35 (11:17)

Sandra Spa Pogoń: Jagodziński, Arsenić, Wiunyk - Wrzesiński 9, Czerkaszczenko 5, Wiśniewski 3, Zalewski 3, Starcević 3, Krysiak 3, Krok 2, Biały 1, Kapela, Krupa, Markowski, Polok.

Już po po dziesięciu minutach szczypiorniści Pogoni przegrywali 1:6, a jedynego gola dla gospodarzy zdobył Patryk Krok. Goście do przerwy utrzymali kilku bramkową przewagę i zasłużenie prowadzili 17:11.

W drugiej połowie niewiele się zmieniło, jeżeli chodzi o wynik spotkania, a w 40. minucie puławianie prowadzili 24:18. Dodatkowo z groźnym urazem z parkietu zniesiony został zawodnik Pogoni - Matija Starcević. Jedyny moment nadziei dla gospodarzy był w 47. minucie spotkania, kiedy portowcy złapali kontakt ze swoim rywalem, a Azoty wygrywały tylko 28:24, lecz później zdobyły sześć bramek pod rząd i spotkanie zostało rozstrzygnięte.

Gospodarze nie potrafili nawiązać równorzędnej walki w tym spotkaniu, czego powodem mógł być kiepski początek meczu i słaba skuteczność. Druga połowa była lepsza w ich wykonaniu i zakończyła się remisem. MVP spotkania wybrany został zawodnik gości - Piotr Jarosiewicz, który zdobył 12 bramek, a w zespole Pogoni zadebiutował wychowanek klubu - Adam Biały. (c)(p)