Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Piłka ręczna. Mistrz rozgromił Sandrę

Data publikacji: 25 września 2018 r. 20:38
Ostatnia aktualizacja: 25 września 2018 r. 20:38

PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: PGE VIVE Kielce - SANDRA SPA POGOŃ Szczecin 48:29 (24:14)

POGOŃ: Bartosik, Teterycz - Krupa 10, Zaremba 7, Bosy 4, Fedeńczak 3, Rybski 3, Jońca 1, Krysiak 1, Jedziniak, Matuszak, Miłek, Radosz

Szczecinianie rozegrali mecz awansem z 15-krotnymi mistrzami Polski w dość nietypowym terminie, bo we wtorek, a to z uwagi na start kielczan w Lidze Mistrzów.

Nasz zespół jedynie przez trzy minuty dotrzymywał kroku faworyzowanym rywalom, wyrównując na 1:1 i 2:2 po strzałach rutynowanego Zaremby. Później gospodarze uzyskali przewagę, czego efektem było sukcesywnie powiększane prowadzenie.

Pogoń pierwszą połowę przegrała dziesięcioma golami, a w drugiej była niewiele lepsza, bo różnica na korzyść PGE Vive wynosiła dziewięć bramek.

Jedynym jaśniejszym akcentem był fakt, że najskuteczniejszym strzelcem meczu z obu drużyn był szczecinianin Krupa, który trafił do siatki aż 10 razy i to nie posiłkując się rzutami karnymi. W kieleckiej ekipie najskuteczniejsi zaś byli Moryto (9 bramek, w tym 2 z karnych) oraz Janc (8 goli, w tym jeden z 7 metrów). ©℗ (mij)