Czwartek, 02 maja 2024 r.

Piłka ręczna. Przegrany turniej w Chorwacji

Data publikacji: 26 sierpnia 2018 r. 19:20
Ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2018 r. 20:58

Bez zwycięstwa wracają do Polski z memoriału Josipa Samaržija Bepo piłkarki SPR Pogoni. Szczecinianki spotkały się tam z trzema ogranymi w europejskich pucharach drużynami - rumuńskim ASC Coroną 2010 Bresov, Podravką Koprivnica, i mistrzem Słowenii RK Krim Mercator.

Na początek szczecinianki spotkały się z ASC Coroną. Rumuński zespół, który przed trzema laty wyeliminował Pogoń z EHF Cup wygrywając oba mecze pucharowe, także na turnieju w Chrowacji zwyciężył 26:23. Dzień później podopieczne Nevena Hrupca najpierw uległy Podravce 25:30, a na zakończenie turnieju także mistrzyniom Słowenii 25:31.

Turniej w Chorwacji był ostatnim sprawdzianem Pogoni przed zaplanowaną na najbliższą sobotę inaugurację superligi (z KPR w Kobierzycach) i przetarciem przed jesiennym startem w europejskim Challenge Cup.

Nowy trener zespołu Neven Hrupec eksperymentował w turnieju z różnymi ustawieniami, ale niekwestionowaną liderką zespołu była zdobywczyni 12 bramek Blazević. Z nowych zawodniczek najlepiej zaprezentowała się Dezić (11 bramek) i Bozović (8 bramek). (woj)

***

Piłkarze ręczni Sandry SPA Pogoń Szczecin zwyciężyli w Koszalinie w międzynarodowym X Memoriale Bartosza Bigdy, Filipa Potocznika i Mariusza Wnuka pokonując w finale Grunwald Poznań 20:14.

Wcześniej szczecinianie wygrali z KPR Gryfino 26:14 oraz z Fortuną Neubrandenburg 17:12, a dodatkowo w piątek w sparingu zremisowali ze Spójnią Gdynia 26:26. Z zachodniopomorskich zespołów w memoriale V miejsce zajęła Gwardia Koszalin, a VI - KPR Gryfino.(mij)