Piłka ręczna. Baltica ograła Zagłębie

Data publikacji: 2017-01-14 17:46
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-14 17:47
Wywietleń: 906 200866

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin pokonały we własnej hali Zagłębie Lubin 27:23 (10:12) w pierwszym tegorocznym meczu rozgrywanym w Szczecinie. Dzięki tej wygranej przewaga wicemistrzyń Polski nad rywalkami wzrosła do czterech punktów.

Miejscowe rozpoczęły znakomicie. W 8 min. prowadziły 5:1, ale później zanotowały aż 9-minutowy serial bez zdobytego gola. Rywalki wyrównały na 5:5 i zdecydowanie lepiej rozegrały końcówkę pierwszej części gry. Dzięki temu schodziły na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron kapitalną skuteczność zademonstrowała Bancilon. W całym meczu zdobyła 9 goli, ale szczególnie zaimponowała w tym fragmencie gry, w którym trzeba było odrabiać straty. Dzięki Brazylijce to się udało.

Druga połowa była w wykonaniu szczecinianek znakomita. Świetnie rzuty karne wykonywała Cebula, a na skrzydle i w kontrach nie do upilnowania była Zawistowska. Dużo zamieszania swoim niekonwencjonalnym stylem gry wprowadzała Jaszczuk, która trafiała do bramki rywalek z trudnych pozycji. (par)

Bramki dla Pogoni Baltica zdobyły: Bancilon – 9, Cebula – 5, Zawistowska – 4, Jaszczuk – 4, Noga – 2, Kochaniak – 2, Szczecina – 1.

I połowa: 5 min. - 1:1, 10 min. - 5:3, 15 min. - 5:4, 20 min. - 6:5, 25 min. - 9:8, 30 min. - 10:12.

II połowa: 35 min. - 13:14, 40 min. - 17:16, 45 min. - 18:17, 50 min. - 19:18, 55 min. - 24:19, 60 min. - 27:23.