Piątek, 19 kwietnia 2024 r.

Piłka ręczna. Baltica zdeklasowała Kobierzyce

Data publikacji: 07 stycznia 2017 r. 18:44
Ostatnia aktualizacja: 07 stycznia 2017 r. 18:44

W pierwszym tegorocznym meczu piłkarki Pogoni Baltica Szczecin pokonały na wyjeździe Gminy Kobierzyce 30:17 (15:8).

Miejscowe tylko na początku sprawiały kłopot wicemistrzyniom Polski, prowadziły nawet 3:1, a do 10 minuty utrzymywał się wynik remisowy.

Później jednak dominacja podopiecznych trenera Struzika była przygniatająca, szczecinianki wykorzystały fakt posiadania dość wyrównanej kadry meczowej. Gole dla zwyciężczyń zdobywało aż 11 zawodniczek.

Po przerwie emocji praktycznie już nie było. Beniaminek z Kobierzyc nie był w stanie przeciwstawić się równo i konsekwentnie grającym rywalkom.

Pogoń zaimponowała zarówno grą w ataku pozycyjnym, szybko wyprowadzały kontry i niemal przez cały mecz utrzymywały koncentrację w grze obronnej. (par)

Gminy Kobierzyce – Pogoń Baltica Szczecin 17:30 (8:15).

Bramki dla Pogoni Baltica zdobyły: Jaszczuk – 4, Zimny – 3, Koprowska – 3, Noga – 3, Szczecina – 3, Zawistowska – 3, Buratto – 3, Cebula – 2, Jedziniak – 2, Kochaniak – 2, Costa – 2.

I połowa: 5 min. - 3:2, 10 min. - 3:3, 15 min. - 3:6, 20 min. - 5:9, 25 min. - 6:13, 30 min. - 8:15.

II połowa: 35 min. - 9:18, 40 min. - 12:20, 45 min. - 14:22, 50 min. - 16:25, 55 min. - 16:27, 60 min. - 17:30.