środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka ręczna. Pół drużyny w reprezentacjach

Piłka ręczna. Pół drużyny w reprezentacjach

Piłka ręczna. Pół drużyny w reprezentacjach
Data publikacji: 2016-11-24 12:46
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-24 12:46
Wywietleń: 673 175907

PIĘĆ zawodniczek Pogoni Baltica i trener drużyny Adrian Struzik będą mieli pracowitą przerwę w rozgrywkach superligi. Z reprezentacjami swoich krajów walczyć będą o medale mistrzostw Europy i kwalifikacje do mistrzostw świata.

Reprezentantki Polski Adrianna Płaczek, Kamila Szczecina i Patrycja Królikowska wyjechały do Hiszpanii na ostatni przed mistrzostwami Europy turniej kontrolny. Polki zagrają w Eldzie z Argentyną, Japonią i Hiszpanią. 

Po powrocie z turnieju sztab szkoleniowy ogłosi 14-osobową kadrę na grudniowe mistrzostwa Europy w Szwecji. Poza trójką Płaczek, Szczecina, Królikowska, szanse na wyjazd na ME mają jeszcze pozostające rezerwie kadry najskuteczniejsza snajperka Pogoni Baltica Daria Zawistowska i Aleksandra Zimny.  Szanse tej ostatniej na debiut na mistrzostwach Europy wzrosły po informacjach o kontuzji podstawowej rozgrywającej Karoliny Kudłacz-Gloc.

Z Francją, Holandią i Niemcami

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 4-18 grudnia w Kristianstad i Goeteborgu. Biało-czerwone zmierzą się w grupie B z Francją, Holandią i Niemcami. Wszystkie mecze pierwszej fazy rozegrają w Kristianstad.

- Grupa z wicemistrzem olimpijskim Francją, wicemistrzem świata Holandią oraz Niemcami, które mają dobrze mi znaną, niezmiernie silną ligę, jest trudna nie tylko dlatego, że są w niej te trzy zespoły. Także dlatego, że trafiła tu również Polska, też zaliczająca się przecież do grupy silnych drużyn - zaznaczył selekcjoner Leszek Krowicki

Leszek Krowicki prowadzący od kilku miesięcy polską kadrę zapowiada, że drużyny narodowa pod jego będzie grać szybki handball, czyli taki jak na co dzień prezentuje prowadzone przez jego reprezentacyjnego asystenta Adriana Struzika Pogoń Baltica.

- Myślę, że będziemy grać tak, jak się gra dzisiaj w Europie. Staramy się wyciągnąć z każdej zawodniczki to, co ma najlepszego i połączyć to wszystko, by siła zespołu jeszcze bardziej wzrosła. Generalnie lubię handball szybki, czasami połączony nawet z małym ryzykiem, w którym kontratak, szybki środek, szybkie akcje, naturalnie mają miejsce. Uważam, że jest to atrakcyjne dla kibiców - deklaruje Krowicki.

W kadrze Brazylii

Nie tylko reprezentacja Polski będzie w grudniu rozgrywała międzypaństwowe mecze. Białoruś z Hanną Jaszczuk w kadrze od 2 grudnia walczyć będzie w turnieju preeliminacyjnym do mistrzostw świata 2017.

Na zgrupowaniu seniorskiej kadry Brazylii przybywa ponadto Ligia Costa. Zawodniczka, która w Pogoni Baltica odgrywa drugoplanową rolę, z reprezentacją swojego kraju wystąpi w turnieju Czterech Narodów.

Po reprezentacyjnych występach wszystkie zawodniczki powrócą do klubu w połowie grudnia, a superliga wznowi rozgrywki 7 stycznia. ©℗ (woj)

Fot. R. Pakieser

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy