Piłka ręczna. Awans Baltiki, debiut Bancilon

Data publikacji: 02 lutego 2016 r. 18:52
Ostatnia aktualizacja: 02 lutego 2016 r. 18:52

Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin awansowały do kolejnej rundy pucharu Polski. Dokonały tego po pewnej wygranej z Piotrcovią na wyjeździe 30:24.

Miejscowe nie ukrywały, że priorytetem są dla nich rozgrywki ligowe. Wielkich nadziei w konfrontacji z podopiecznymi trenera Struzika nie robiły sobie – tym bardziej, że niedawno doznały klęski w spotkaniu ligowym rozgrywanym w Szczecinie.

Pierwsza połowa miała jednak zaskakujący przebieg. Szczecinianki sprawiały wrażenie mało skoncentrowanych i dopiero w ostatnich 5 minutach zdołały uzyskać wyraźniejszą przewagę.

Piotrcovia nawiązywała wyrównaną walkę jeszcze przez pierwsze 10 minut drugiej części gry. Później dominacja szczecinianek była już bezsporna, a wygrana praktycznie niezagrożona.

Na uwagę zasługuje debiut brazylijskiej rozgrywającej Bancilon, która w swoim premierowym występie zdobyła 4 gole, potwierdzając, że w końcówce sezonu może stanowić dla zespołu dużą wartość. ©℗ (par)

Piotrcovia – Pogoń Baltica Szczecin 24:30 (15:18)

Bramki dla Pogoni Baltica zdobyły: Gadzina – 7, Bancilon – 4, Królikowska – 4, Stasiak – 4, Szczecina – 3, Zawistowska – 3, Koprowska – 2, Noga - 1, Głowińska - 1, Kochaniak – 1.

I połowa: 5 min. - 3:3, 10 min. - 4:5, 15 min. - 7:6, 20 min. - 10:8, 25 min. - 12:12, 30 min. - 15:18.

II połowa: 35 min. - 17:19, 40 min. - 19:21, 45 min. - 20:24, 50 min. - 21:27, 55 min. - 22:29, 60 min. - 24:30.