Piłka nożna. W Stargardzie górą Błękitni

Data publikacji: 28 sierpnia 2021 r. 23:05
Ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia 2021 r. 23:05
Marek Ufnal od lat strzeże stargardzkiej bramki... Fot. Ryszard PAKIESER

W piłkarskiej III lidze wydarzeniem weekendu były derby Stargardu, w których spadkowicz z II ligi, czyli Błękitni, długo męczyli się z beniaminkiem z Kluczewa. Przed meczem odbyła się miła uroczystość, bo dwaj długoletni piłkarze Błękitnych, obecnie występujący w Kluczevii, Marek Ufnal i Michał Magnuski, otrzymali od klubu z Ceglanej odznaczenia i upominki.

BŁĘKITNI Stargard - KLUCZEVIA Stargard 2:0 (0:0); 1:0 Adrian Kwiatkowski (57), 2:0 Marcin Rajch (90+2).

W pierwszej połowie nieoczekiwanie Kluczevia okazała się stroną atakującą i grając długimi piłkami stworzyła sobie kilka dobrych pozycji strzeleckich, w tym jedną stuprocentową. Po przerwie Błękitni opanowali sytuację i przejęli inicjatywę, a w 52 minucie byli bliscy objęcia prowadzenia, gdy w polu karnym sfaulowany został Adrian Kwiatkowski, lecz Damian Niedojad nie wykorzystał jedenastki.

- Po przerwie przejęliśmy inicjatywę i mieliśmy sporo okazji strzeleckich, a Kluczevia ograniczyła się do kontr, lecz potrzebowaliśmy blisko godzinę, by po ładnej akcji i strzale Adriana Kwiatkowskiego uzyskać prowadzenie - powiedział trener Błękitnych Maciej Sayed. - Później kontrolowaliśmy spotkanie i w doliczonym czasie podwyższyliśmy rezultat, a później mieliśmy jeszcze szansę na trzecią bramkę.

BAŁTYK Gdynia - POGOŃ II Szczecin 2:1 (2:1); 0:1 Aron Stasiak (7), 1:1 Oskar Sikorski (30), 2:1 Michał Marczak (36).

JAROTA Jarocin - KOTWICA Kołobrzeg 0:2 (0:0); 0:1 Grzegorz Goncerz (49), 0:2 Piotr Skokowski (83 samobójcza).

KP Starogard Gdański - BAŁTYK Koszalin 2:2 (1:1); 1:0 Filip Sosnowski (3 karny), 1:1 (25), 1:2 (54 karny), 2:2 Michał Wohlert (88). Czerwona kartka: Jakub Jasiński (KP, 53, za 2 żółte).