Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. W środę Polska gra ze Szwecją

Data publikacji: 2021-06-23 07:46
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-23 18:29
Piłka nożna. W środę Polska gra ze Szwecją
Być może w dzisiejszym meczu tym wystąpi 17-letni pomocnik Pogoni Szczecin Kacper Kozłowski, który dobrze wytrzymał presją w zremisowanym 1:1 meczu z Hiszpanią. Fot. POGOŃ SZCZECIN SA  

Dziś o godz. 18 w Sankt Petersburgu w ramach piłkarskiego Euro 2021 reprezentacja Polski zmierzy się ze Szwecją i jeśli chce awansować do 1/8 finału, musi zwyciężyć. Przed meczem Szwajcarii z Turcją (grupa A) istniała możliwość, że reprezentacja Polski zapewni sobie promocję do dalszej fazy rozgrywek nawet remisując ze Szwecją w ostatnim grupowym spotkaniu, ale jest to już nieaktualne. Zwycięstwo Szwajcarii zamknęło możliwość awansu do 1/8 finału z dwoma punktami na koncie, ponieważ w czterech grupach drużyna zajmująca III miejsce ma już na koncie minimum 3 punkty.

W sobotnim spotkaniu z Hiszpanią reprezentacja Polski wywalczyła remis 1:1 i dało to podopiecznym Paulo Sousy nadzieję na awans do dalszej fazy rozgrywek, a nawet zajęcie I miejsca w grupie. Warunkiem koniecznym jest zwycięstwo ze Szwecją różnicą minimum dwóch bramek, a także remis w starciu Słowacji z Hiszpanią. Wówczas Polska, Słowacja i Szwecja zakończyłyby fazę grupową z czterema punktami na koncie, a Hiszpania z trzema. O klasyfikacji końcowej zadecydowałaby w takim przypadku mała tabelka stworzona pomiędzy Polską, Słowacją i Szwecją. W przypadku zwycięstwa biało-czerwonych nad Szwedami minimum dwiema bramkami, Polacy zajęliby pierwsze miejsce w grupie E, dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu wypracowanemu w meczach pomiędzy zainteresowanymi zespołami. Biało-czerwoni mogą wygrać grupę także w przypadku zwycięstwa jedną bramką, ale wówczas warunków będzie znacznie więcej...

W przypadku zwycięstwa nad reprezentacją Szwecji, biało-czerwoni na pewno awansują do dalszej fazy rozgrywek. Wówczas – bez względu na wynik meczu Słowacji z Hiszpanią – zajmą minimum II miejsce w grupie. (mij)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

guciu
2021-06-23 18:26:11
By było goryczy odpadnięcia czy Paulo dorówna reszta trenerów Brzęczek był okey.
Anzelm Bohatyrowicz
2021-06-23 08:36:33
Polska reprezentacja wygra nawet z palcem w d...e. Warunek jest TYLKO jeden.Gra Kacper.Bez Kacpra jest "Mniej niż zero".
Jenskin
2021-06-23 08:12:37
Polska do boju grać tak aby wygrać

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ