Środa, 08 maja 2024 r.

Piłka nożna. Polska zremisowała z Rosją

Data publikacji: 01 czerwca 2021 r. 23:34
Ostatnia aktualizacja: 01 czerwca 2021 r. 23:36
Jakub Świerczok, zdobył w meczu z Rosją, jedyną bramkę dla Polaków. Fot. laczynaspilka

W meczu kontrolnym przed piłkarskimi mistrzostwami Europy reprezentacja Polski zremisowała we Wrocławiu z Rosją, którą prowadził były szkoleniowiec Legii Warszawa - Stanisław Czerczesow. Przed Euro Polacy zagrają jeszcze z Islandią 8 czerwca w Poznaniu.

Polska - Rosja 1:1 (1:1); 1:0 Jakub Świerczok (4), 1:1 Wiaczesław Karawajew (21).

Polska: Łukasz Fabiański - Tomasz Kędziora (56 Bartosz Bereszyński), Michał Helik, Kamil Piątkowski (57 Jan Bednarek), Tymoteusz Puchacz - Przemysław Frankowski (80 Karol Linetty), Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich (70 Kacper Kozłowski), Karol Świderski (67 Jakub Moder), Dawid Kownacki (56 Kamil Jóźwiak) - Jakub Świerczok

Rosja: Anton Szunin (63 Matwiej Safonow) - Wiaczesław Karawajew, Andriej Siemionow (46 Igor Diwiejew), Gieorgij Dżykija, Fiodor Kudriaszow, Daler Kuziajew (67 Jurij Żyrkow) - Aleksiej Miranczuk (63 Rifat Żemaletdinow), Roman Zobnin, Magomied Ozdojew (57 Maksim Muchin), Aleksandr Gołowin - Artiom Dziuba (67 Anton Zabołotnyj)

Żółte kartki: Siemionow, Kudriaszow. Sędziował: Marco Guida (Włochy).

Polacy od początku starali się atakować Rosjan na ich połowie, co przełożyło się na zdobycie bramki już w 4. minucie po strzale Jakuba Świerczoka. Rosjanie wyrównali w 21. minucie gdy Wiaczesław Karawajew wyprzedził Tymoteusza Puchacza i posłał piłkę do siatki między nogami Łukasza Fabiańskiego.

W naszej kadrze przez cały mecz zagrał wychowanek Orła Mrzeżyno i były piłkarz Stali Szczecin Grzegorz Krychowiak, który pod nieobecność Roberta Lewandowskiego, był kapitanem biało-czerwonych. Na ostatnie dwadzieścia minut wszedł niedawno kontuzjowany młody pomocnik Pogoni Szczecin Kacper Kozłowski, który zdążył wziąć udział w kilku akcjach, a nawet oddać strzał.