Piłka nożna. Vineta w III lidze. Jeziorak i Ina spadają

Data publikacji: 26 czerwca 2022 r. 14:11
Ostatnia aktualizacja: 26 czerwca 2022 r. 14:17
Jeziorak Załom spadł do Klasy Okręgowej

W piłkarskiej IV lidze rozegrana została ostatnia kolejka spotkań. Vineta Wolin pokonała u siebie Zefir Wyszewo 6:0 i zapewniła sobie awans do III ligi. Wikingowie ostatni raz na tym poziomie rozgrywkowym grali w sezonie 2016/2017.

Sam mecz okazał się formalnością dla gospodarzy. Cztery bramki strzelił Kamil Wiśniewski, a po jednej Maciej Ignasiak i Bartłomiej Babiak. Będąca druga w tabeli Flota Świnoujście pokonała na wyjeździe Hutnik Szczecin 4:1. Już do przerwy goście prowadzili 3:0, po dwóch golach Konstiantyna Karamana, a w drugiej połowie kolejną bramkę dołożył Krystian Peda. Mimo zdobytych 98 punktów, Flota musiała uznać wyższość Vinety, która w bezpośrednim pojedynku okazała się zespołem lepszym (1:1 i 1:0). Obydwie drużyny przekroczyły barierę ponad 100 zdobytych bramek i do ostatniej kolejki walczyły między sobą o awans.

Już w środę rozegrane zostało spotkanie Wieży Postomino z Chemikiem Police. Goście wygrali to spotkanie 3:0 i wyprzedzili rywala w tabeli. Jeziorak Załom nie rozegrał swojego domowego meczu z Sokołem Karlino, gdyż goście oddali spotkanie walkowerem. Po wielu latach z rozgrywkami IV ligi żegna się Ina Goleniów, która tylko zremisowała u siebie z Darłovią Darłowo 2:2. Zwycięstwo w tym spotkaniu dałoby gospodarzom utrzymanie, ale udało się tylko zremisować, strzelając bramkę w ostatniej minucie meczu. Do Klasy Okręgowej spadły jeszcze Zefir Wyszewo, Pogoń Połczyn-Zdrój, GKS Manowo, Sokół Karlino, Jeziorak Załom i Darłovia Darłowo. W barażach o utrzymanie zagrają rezerwy Błękitnych Stargard, które zremisowały na wyjeździe z Dębem Dębno 2:2. Przeciwnikiem Błękitnych będzie zwycięzca meczu Rega Trzebiatów - Wiekowianka Wiekowo. (PR)