Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Cztery gole i zwycięstwo Floty

Data publikacji: 15 sierpnia 2020 r. 21:18
Ostatnia aktualizacja: 15 sierpnia 2020 r. 21:39

Flota Świnoujście - Mieszko Gniezno 4:2 (1:1); 1:0 Iskra (12), 1:1 Hoffmann (44), 2:1 Iskra (59), 2:2 Brylewski (71), 3:2 Tarasewicz (80), 4:2 Iskra (90).

Mieszko okazał się słabym zespołem i nic dziwnego, że przegrał dwa pierwsze III-ligowe mecze bez żadnej zdobyczy bramkowej, ale na wyspie Uznam bronił się z determinacją i pokazał trochę boiskowego cwaniactwa strzelając dwa gole, a w 85 minucie doprowadził nawet do remisu 3:3, lecz sędzia bramki nie uznał, odgwizdując spalonego. Gdyby ten gol został uznany, to Flota mimo ogromnej przewagi w piłkarskich umiejętnościach, miałaby prawdopodobnie duże problemy ze zdobyciem kompletu punktów.

Pierwszą bramkę zdobył już w 12 minucie Iskra z podania Staniszewskiego, który w czwartek obchodził 41. urodziny, a goście tuż przed przerwą wyrównali po błędzie jednego z wyspiarzy. Niecały kwadrans po przerwie Iskra zdobył drugiego gola z podania Kołata, a Mieszko po raz drugi doprowadził do wyrównania po uderzeniu Brylewskiego.

Flota ponownie wyszła na prowadzenie na dziesięć minut przed końcem po najładniejszej bramce meczu i pięknym strzale Tarasewicza zza narożnika pola karnego. Końcowy rezultat po podaniu Bedlińskiego ustalił Iskra, notując na swym koncie hat-tricka. ©℗ (mij)