Piłka nożna. Zwycięstwa Świtu i Floty, remis Chemika

Data publikacji: 13 czerwca 2021 r. 14:20
Ostatnia aktualizacja: 13 czerwca 2021 r. 14:20
Świt pokonał w sobotnim meczu Elanę

Świt Szczecin - Elana Toruń 1:0 (1:0); 1:0 Nagórski (27)

Świt: Matłoka - Mach, Baranowski, Potoczny, Kisły - Wojtasiak, Wojdak, Ładziak (72, Bajkiewicz), Nagórski (55, Filipowicz) - Kapelusz (76, Sareło), Nagamatsu.

Piłkarze Świtu wygrali 23 mecz w sezonie i utrzymali pozycję wicelidera. Pojedynek z Elaną rozstrzygnął się w pierwszej połowie. W 27 minucie Shuma Nagamatsu przyjął piłkę, ograł obrońcę Elany i dograł o Adama Nagórskiego. Ten trafił do siatki. Świt miał jeszcze przed przerwą okazje do podwyższenia wyniku, ale Szymon Kapelusz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Elany.

Druga połowa przebiegała pod dyktando Świtu. Podopieczni Andrzeja Tychowskiego atakowali ze zdwojoną siłą. W 65 minucie bramkarz Elany odbił piłkę po strzale Krzysztofa Filipowicza na rzut rożny, a dwa minuty później po strzale z 16 metra z woleja Paweł Krawiec nieznacznie przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kwadrans przed końcem mocno groźnie pierwszej piłki uderzał wprowadzony kilka minut wcześniej Adrian Bajkiewicz.

Bałtyk Koszalin - Flota 2:4 (1:2); 0:1 Bedliński (18), 0:2 Peda (41), 1:2 Szaflarski (45), 2:2 Ginter (48), 2:3 Iskra (50), 2:4 Iskra (80)

Flota: Kalinowski - Kołat, Stasiak, Wiejkuć, Bedliński, Adamski (90, Jezierski) - Kopeć (90, Helt), Tarasewicz, Peda, Prawucki - Iskra (87 Staniszewski).

Walcząca o utrzymanie w III lidze Flota zdobyła komplet punktów, ale na dwie kolejki przed końcem sezonu wciąż jest w strefie spadkowej. Po decydujących rozstrzygnięciach w II lidze wiadomo już, że szeregi grupy 2 III ligi opuści 10 drużyn. Flota jest aktualnie czternasta i do bezpiecznego 12 miejsca traci trzy punkty.

Mecz w Koszalinie rozpoczął i zakończył się dla piłkarzy ze Świnoujście szczęśliwie. Dwie bramki zdobyte w I połowie dały prowadzenie do przerwy. Komplet punktów w II połowie dwoma trafieniami zapewnił Paweł Iskra.

Pogoń II Szczecin – Polonia Środa Wlkp. 0:3 (0:1); 0:1 Brychlik (29), 0:2 Pawlak (62), 0:3 Biegański (73).

Pogoń II: Mendes - Pach (75, Delner), Balcewicz, Kuzko (63, Jałoszyński), Kwiecień – Wawrzynowicz, Ława (60, Grzelka) – Lis, Cybulski, Kuśmierek (46, Rościszewski) – Martyn (55, B. Krzysztofek)

Rezerwy Pogoni nie zdołali przerwać serii meczów bez zwycięstwa. Podopieczni trenera Pawła Ozgi tym razem ulegli na własnym boisku Polonii Środa Wielkopolska. Ostatni raz komplet punktów na swoim koncie szczecinianie zapisali pod koniec kwietnia, pokonując na własnym boisku GKS Przodkowo 5:1. Kolejnych osiem pojedynków przyniosło natomiast siedem porażek i jeden remis

- Ambicji na pewno nam dzisiaj nie zabrakło. Zabrakło jednak wielu innych aspektów – dlatego wynik brzmi 0:3, a nie 3:0. Gdybyśmy wykorzystali swoje sytuacje, mecz mógłby się ułożyć zupełni inaczej. Ten scenariusz niestety powtarza się od kilku spotkań – potrafimy stworzyć sytuacje bramkowe, ale mamy problem z ich finalizacją - mówi trener Paweł Ozga.

Górnik Konin - Chemik Police 2:2 (1:0); 1:0 Milanowski (39), 1:1 Rudnik (66), 1:2 Dąbrowski (79), 2:2 Rajch (81)

Zdegradowany już do IV ligi Chemik odnotował piąty wyjazdowy remis w sezonie i poprawił swój skromny dorobek bramkowy o kolejne dwa gole. (woj)