poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Transfery w regionie

Piłka nożna. Transfery w regionie

Piłka nożna. Transfery w regionie
Data publikacji: 2016-01-12 21:05
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 294 96154

WIĘKSZOŚĆ zachodniopomorskich drużyn piłkarskich III, IV i V ligi rozpoczęła już przygotowania do rundy wiosennej, a kibiców najbardziej interesują zmiany w składach. Na razie nie ma ich jednak zbyt dużo...

- Na zmiany w składach jest jeszcze za wcześnie, bo okienko transferowe otwarte zostanie dopiero 1 lutego i potrwa do pierwszego wiosennego meczu ligowego w danej klasie rozgrywkowej - powiedział dyrektor biura ZZPN Dariusz Królikowski.

Inna przyczyna małej ilości transferów zimą to fakt, że większość klubów nie chce oddawać swoich zawodników, z którymi przeważnie ma podpisane umowy do końca sezonu. W tej sytuacji klub pozyskujący musiałby płacić dużą sumę za transfer, podczas gdy latem będzie to znacznie tańsze, bo wystarczy zapłacić tzw. ekwiwalent za wyszkolenie ustalony przez ZZPN.

Walków na liście życzeń

Mimo tego do paru roszad dojdzie, a najaktywniejszy na rynku transferowym jest czwarty w tabeli III ligi po jesieni Świt Skolwin. Na liście życzeń tego klubu jest m.in. czołowy strzelec IV ligi po rundzie jesiennej - Kamil Walków z Dębu Dębno, a ponadto Paweł Bielecki z Energetyka Gryfino i Patryk Bil ze Stilonu Gorzów.

Ponadto Świt interesuje się jeszcze trzema innymi zawodnikami, w tym jednym z Zawiszy Bydgoszcz. Ciekawostką jest fakt, że klub ze Skolwina otworzył właśnie szkółkę bramkarską, którą prowadzi były zawodnik Chemika Police i Widzewa Łódź - Jacek Chyła.

Wicelider III ligi Vineta Wolin przymierza się do pozyskania kilku zawodników polickiego Chemika, który z powodu kłopotów finansowych i braku licencji najprawdopodobniej wiosną nie przystąpi do III-ligowych rozgrywek. Klub z Wolina interesuje się też jednym z piłkarzy rezerw Pogoni.

Niewyjaśniona jest w Vinecie przyszłość młodszego z braci Nagórskich, Adama, który obecnie przebywa na zgrupowaniu w Pogorzelicy z Pogonią Szczecin. Karierę zakończył natomiast Ryszard Król, który do Vinety trafił z pobliskiego Gryfa Kamień Pomorski.

Chemik bez licencji

ZZPN odebrał Chemikowi licencję na wniosek PZPN za długi wobec piłkarskich związków oraz innych instytucji i osób prywatnych. Żaden ze zespołów Chemika, nawet trampkarzy, nie może więc uczestniczyć w jakichkolwiek rozgrywkach, ani nawet rozgrywać sparingów.

- Na 90 procent III-ligowy zespół seniorów przestanie funkcjonować jako ten, który wymaga największych nakładów finansowych - powiedział trener Andrzej Tychowski, prowadzący Chemika jesienią. - Moja przygoda z polickim klubem już się zakończyła.

Na zmiany zanosi się też w III-ligowej Drawie Drawsko Pomorskie. Japończyk Ryuki Kozawa wiosną zamierza reprezentować barwy egzotycznego klubu z Indii - Mumbai FC. Na testy do II-ligowych Błękitnych Stargard  udał się natomiast były obrońca stargardzkiego klubu - Arkadiusz Jasitczak. Jego sportowa przyszłość nie jest jednak jeszcze przesądzona.

Do zmiany na stanowisku trenerskim doszło w IV-ligowym Osadniku Myślibórz, gdzie po rezygnacji Roberta Dudka, zastąpił go były reprezentant Polski w futsalu i długoletni piłkarz Stilonu Gorzów (grał także w Finlandii) - Krzysztof Woziński.

W V lidze trenerem Zorzy Dobrzany nie jest już Piotr Kaczor, a na stanowisko pierwszego szkoleniowca klubu z Dobrzan powraca Miron Arendacz. ©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy