Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Pogoń gromi Arkonię, kadra na zgrupowanie (FILM)

Data publikacji: 09 stycznia 2016 r. 13:49
Ostatnia aktualizacja: 28 maja 2016 r. 22:39

Ponad tysiąc kibiców obejrzało pierwszy w tym roku sparring drużyny Pogoni Szczecin, która na boisku przy ul. Pomarańczowej na osiedlu Bukowe rozgromiła Arkonię Szczecin 8:1 (2:1).

Gole dla zwycięzców zdobyli: Przybecki (23), Paczuk (43), Frączczak (47, 68), Gyurcso (50), Lewandowski (75), Czerwiński (84) i Listkowski (90).

Pogoń grała w składzie:

I połowa: B. Piotrowski – Chouwer, Stańczyk, S. Murawski, Danielak – J. Piotrowski, Bartoszewicz – Przybecki, Kort, Paczuk – Nagórski.

II połowa: Henger – Rudol, Czerwiński, Fojut, Lewandowski – Walski, Matras – Frączczak, Nunes, Gyurcso – Listkowski.

W pierwszej połowie trener Michniewicz desygnował do gry piłkarzy drugoplanowych. Mecz w pierwszych 45 minutach był w mikarę wyrównany, ale jednak z dość wyraźną przewagę portowców.

Po przerwie na boisku pojawili się gracze z pierwszego składu i obraz gry uległ diametralnej zmianie. Pogoń osiągnęła przygniatającą przewagę, nie schodziła praktycznie z połowy rywala, agresywnie atakowała rywala już na jego połowie, a efektem tego było aż sześć bramek w drugich 45 minutach.

Po przerwie zaprezentował się nowy i głośny nabytek szczecińskiej drużyny Aadam Gyurcso. Licznie zebranym kibicom zaprezentował się ze znakomitej strony. Zdobył gola po efektownym woleju i zaliczył trzy asysty.

Zobacz skrót i wszystkie bramki z meczu Pogoń - Arkonia:

Trener Czesław Michniewicz podał oficjalnie kadrę na zgrupowanie w Pogorzelicy. Znalazło się w niej 31 piłkarzy. W drugim tygodniu zgrupowania dołączy Ismail Traore, który poddany zostanie testom.

Na zgrupowanie do Turcji pojedzie już tylko 25 zawodników, którzy stanowić będą kadrę zespołu na rundę wiosenną.