Środa, 29 marca 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

Piłka nożna. Świt zdobył w Schwedt Energy Cup 2023!

Data publikacji: 09 stycznia 2023 r. 18:38
Ostatnia aktualizacja: 09 stycznia 2023 r. 19:01
Piłka nożna. Świt zdobył w Schwedt Energy Cup 2023!
Zdobywcy pucharu Energy Cup 2023; w górnym rzędzie od lewej: Artur Maliński (trener), Patryk Baranowski (lotny bramkarz), Patryk Paczuk, Adam Nagórski, Kacper Wojdak, Dawid Kisły; w dolnym rzędzie od lewej: Filip Prostak, Alan Kosiński, Adam Ładziak, Szymon Kapelusz. Fot. Świt  

Piłkarze III-ligowego Świtu Skolwin, którzy wczoraj rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej pod okiem nowego trenera Piotra Klepczarka, podczas weekendu „na rozgrzewkę" wzięli udział w rozgrywanym w niemieckim Schwedt halowym turnieju Energy Cup 2023 i zwyciężyli!

Szczecinianie zaczęli nie najlepiej, bo przegrali pierwszy mecz grupowy z gospodarzami 4:3, ale później wygrali dwa kolejne spotkania grupowe, z FC Frankfurt 4:3 oraz FSV Rot-Weiß Prenzlau 5:2 i awansowali do półfinału. Tam zmierzyli się z SG Einheit Zepernick i pokonali rywali 3:2. W finale polscy zawodnicy prowadzeni w Schwedt przez trenera Artura Malińskiego zmierzyli się z 1. FC Neubrandenburg 04 i mimo, że Niemcy wyszli jako pierwsi na prowadzenie, to dzięki golom Patryka Baranowskiego i Adama Nagórskiego, w końcówce błękitno-biali odwrócili losy rywalizacji i dzięki wygranej 2:1 zdobyli trofeum. Królem strzelców turnieju z 7 bramkami na koncie został Szymon Kapelusz. Osiągniecia skolwinian doceniła tysięczna publiczność (wyprzedano wszystkie bilety kosztujące 5 euro), która nagrodziła jedyny polski zespół biorący udział w imprezie gromkimi brawami. (mij)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA