Sobota, 27 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Zachodniopomorskie derby dla Świtu

Data publikacji: 09 października 2021 r. 19:47
Ostatnia aktualizacja: 09 października 2021 r. 19:56
Wychodząc na mecz Piotr Wojtasiak (w środku) nie przypuszczał zapewne, że już po dwudziestu minutach opuści boisko... Fot. Ryszard PAKIESER

W piłkarskiej III lidze zarówno liderująca Kotwica Kołobrzeg, jak i goniący ją Świt Skolwin, odniosły zwycięstwa. Natomiast Unia Janikowo potwierdziła, że jest specjalistką od wygrywania ze szczecinianami w końcówkach, bo jak przed tygodniem na wyjeździe pokonała strzałem w doliczonym czasie z rzutu karnego Świt 3:2, tak w sobotę wygrała u siebie z rezerwami Pogoni 2:1 po golu w 93 minucie.

ŚWIT Skolwin - POLSKI CUKIER KLUCZEVIA Stargard 3:0 (1:0); 1:0 Adam Ładziak (18), 2:0 Paweł Krawiec (64), 3:0 Adam Ładziak (71).

Po dwóch ostatnich ligowych porażkach, z tym samym wynikiem 2:3, skolwinianie przełamali się, zdobywając trzy punkty, lecz okupili to kontuzją Wojtasiaka, który z urazem mięśni brzucha opuścił boisko już w 20 minucie.

Rozgrywane w promieniach pięknego jesiennego słońca zachodniopomorskie derby okazały się ciekawym widowiskiem, a outsider z Kluczewa przez ponad godzinę dotrzymywał pola szczecinianom. Pierwszą bramkę strzelił Ładziak już w 18 minucie, ale piłka przed wpadnięciem do siatki otarła się chyba jeszcze od któregoś z gości. Później mecz był w miarę wyrównany, a po przerwie goście zaatakowali dążąc do wyrównania. Gol Krawca podciął im jednak skrzydła, a Ładziak swoją drugą bramką ustalił końcowy rezultat.

Na meczu w roli obserwatora był Adam Lyczmański z Bydgoszczy, który co tydzień w Canale+ komentuje sędziowskie kontrowersje piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy. Mieliśmy więc zamiar poprosić go o skomentowanie kontrowersyjnych werdyktów arbitrów z Poznania w meczu derbowym na Skolwinie, ale sędziowie nie dali nam tej szansy, bo nie było punktów zapalnych…

UNIA Janikowo - POGOŃ II Szczecin 2:1 (1:1); 1:0 Eryk Krysztopowicz (16), 1:1 Bartosz Kołodziejczyk (40), 2:1 Przemysław Kędziora (90+3).

Rezerwy Pogoni pojechały do Janikowa w dość osłabionym składzie, bez młodych reprezentantów Polski, kontuzjowanych w europejskim pucharze i doświadczonych Wojciecha Lisowskiego oraz Bartosza Ławy, a z ekstraklasowiczów wystąpił jedynie Bartłomiej Mruk.

Gospodarze szybko uzyskali prowadzenie, ale przed przerwą wyrównał Kołodziejczyk. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, janikowianie w końcówce, podobnie jak przed tygodniem na Skolwinie, celnym strzałem zapewnili sobie komplet punktów.

BŁĘKITNI Stargard - GKS Przodkowo 0:0

ELANA Toruń - KOTWICA Kołobrzeg 0:1 (0:1); 0:1 Dominik Chromiński (7).

BAŁTYK Koszalin - SOKÓŁ Kleczew 0:1 (0:0); 0:1 Mikołaj Zawistowski (48). ©℗