Piłka nożna. Świt z rzutami karnymi

Data publikacji: 07 kwietnia 2021 r. 19:51
Ostatnia aktualizacja: 07 kwietnia 2021 r. 20:35
Przy piłce (w niebieskiej koszulce) bohater meczu, autor hat-tricka Adam Ładziak. Fot. Ryszard PAKIESER

III liga piłkarska (grupa mistrzowska): Świt Skolwin - Bałtyk Gdynia 4:1 (0:1); 0:1 Mateusz Gułajski (8), 1:1 Adam Ładziak (47 karny), 2:1 Adam Nagórski (54), 3:1 Adam Ładziak (66 karny), 4:1 Adam Ładziak (73 karny).

Rozpoczęły się rozgrywki drugiej fazy, czyli decydujące o awansie do II ligi, a w inauguracyjnym spotkaniu na Skolwinie, Bałtyk grający przed laty w ekstraklasie, szybko, bo już w 8 minucie uzyskał prowadzenie, zaś później jeszcze długo gdynianie posiadali inicjatywę. Z upływem czasu coraz częściej do głosu zaczęli jednak dochodzić szczecinianie. W przerwie trener Andrzej Tychowski wzmocnił atak gospodarzy, a efekty przyszły już po dwóch minutach, gdy z rzutu karnego wyrównał Adam Ładziak, a siedem minut później strzałem z bliska prowadzenie dał gospodarzom Adam Nagórski. Świt przeważał, a efektem przekraczania przepisów w polu karnym Bałtyku były kolejne dwie jedenastki, które skutecznie wykonał Ładziak, popisując się klasycznym hat-trickiem.

Wiceliderujący Świt pewnie zwyciężył i w sobotę zagra w Stężycy z liderującą Radunią, a pojedynek ten będzie miał decydujące znaczenie w kwestii wyłonienia II-ligowego beniaminka.©℗