Wtorek 13 kwietnia 2021r. 

Piłka nożna. Świt podejmuje Bałtyk

Data publikacji: 2021-04-07 07:55
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-07 07:55
Piłka nożna. Świt podejmuje Bałtyk
Fot. Czesław Kościelski  

W środę (7 marca), po krótkiej wielkanocnej przerwie, wznowione zostaną rozgrywki piłkarskiej III ligi, która przed świętami zakończyła sezon zasadniczy, a do 8-zespołowej grupy mistrzowskiej awans wywalczyły dwa zachodniopomorskie zespoły: Świt Skolwin oraz rezerwy Pogoni Szczecin, o których piszemy poniżej.

W środę grać będzie tylko grupa mistrzowska, bo ma ona o jedną kolejkę do rozegrania więcej niż grupa spadkowa. Osiem drużyn spotka się systemem każdy z każdym mecz i rewanż z zaliczeniem dotychczasowego dorobku punktowego, a awans do II ligi wywalczy jedynie triumfator.

Wiceliderujący Świt Skolwin ma do prowadzącej Radunii Stężyca 5 punktów straty i 3 oczka przewagi nad trzecią Polonią Środa Wielkopolska. Na inaugurację grupy mistrzowskiej dziś o godz. 17.15 Duma Skolwina podejmie u siebie Bałtyk Gdynia, który przed laty występował w ekstraklasie. Pojedynek będzie transmitowany w internecie, podobnie jak poprzednie spotkania, a skomentują go: Gracjan Broda i Artur Echaust.

Ciekawostką jest fakt, że portal internetowy H2H&AD przeprowadził klasyfikację III-ligowych piłkarzy za rundę jesienną i w wyróżnionej jedenastce znalazło się dwóch zawodników Świtu, bramkarz Przemysław Matłoka oraz pomocnik Paweł Krawiec, którzy są ważnymi ogniwami zespołu trenera Andrzeja Tychowskiego. Wśród wyróżnionych znalazł się także pomocnik zachodniopomorskiego Bałtyku Koszalin Bartłomiej Putno, który przeszedł już jednak do II-ligowego KKS-u 1925 Kalisz. Najlepszym szkoleniowcem został zaś były trener Błękitnych Stargard Krzysztof Kapuściński, od kilku sezonów prowadzący z coraz lepszymi wynikami Polonię Środa Wielkopolska. ©℗

(mij)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ