Piłka nożna. Chemik Police wygrał w derbach

Data publikacji: 20 marca 2021 r. 21:37
Ostatnia aktualizacja: 20 marca 2021 r. 21:40

W przedostatniej kolejce części zasadniczej piłkarskiej III ligi (później nastąpi podział na 8-zespołową grupę mistrzowską i grupę spadkową) w zachodniopomorskich derbach Chemik Police nieoczekiwanie wygrał w Koszalinie z Bałtykiem.

KP Starogard Gdańsk - Pogoń II Szczecin 1:0 (0:0); 1:0 Wesołowski (48 karny).

Pogoń II: D. Krzysztofek - Jałoszyński (66 Cybulski), Balcewicz, Kuzko (82 Martyn), Kwiecień - Wawrzynowicz, Ława - Rościszewski (46 Wędrychowski), M. Łęgowski, Zaborski (76 Maćkowski)

Zamiast chorego Pawła Ozgi portowców prowadził Maksymilian Rogalski, a najbardziej pechowy dla szczecinian był początek drugiej połowy, gdy tuż po wejściu ns boisko rezerwowy Wędrychowski sfaulował rywala w swoim polu karnym, a jedenastkę wykorzystał Wesołowski.

Bałtyk Koszalin - Chemik Police 2:3 (0:1); 0:1 Midzio (43), 1:1 Gregorek (61), 1:2 Chyrek (64), 1:3 Midzio (68), 2:3 Rak (71).

Chemik: Brzozowski – Dąbrowski, Palej, Kosacki, Białek - Jakubiak, Michałowski, Świder, Midzio, Data (70 Konik) - Chyrek

Chemicy w derbach z Bałtykiem pokazali charakter i od samego początku kontrolowali przebieg spotkania. Żółto-zieloni wysoko zaatakowali gospodarzy i stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia bramki. W 28 minucie, po zagraniu ręką koszalinianina, strzał z jedenastki Michałowskiego obronił Pogorzelec. Policzanie atakowali dalej i po sprytnie rozegranym stałym fragmencie, w 43 minucie objęli prowadzenie. W drugiej części odważniej zaatakowali gospodarze, ale to chemicy mogli zdobyć bramkę, gdy strzelał Midzio. W 61 minucie po strzale Gregorka Bałtyk wyrównał, ale gospodarze z remisu cieszyli się zaledwie trzy minuty, bo Chyrek technicznym strzałem pokonał bramkarza Bałtyku. W 68 minucie swoją drugą bramkę strzałem głową zdobył Midzio. Wprawdzie Bałtyk bardzo szybko odpowiedział trafieniem Raka, jednak to do końca meczu chemicy kontrolowali spotkanie.

Flota Świnoujście - Bałtyk Gdynia 0:0

Flota: Kusztan - Kołat, Stasiak, Wiejkuć, Wawrzyniak - Szewczuk, Bedliński, Jóźwiak (68 Kuzio), Tarasewicz (76 Kopeć), Peda - Prawucki

Kotwica Kołobrzeg - Unia Janikowo 4:2 (1:1); 0:1 Ławniczak (19), 1:1 Łysiak (43), 2:1 Kozajda (45), 3:1 Kalupa (51), 4:1 Gęsior (59), 4:2 Dziurzyński (90).

Gwardia Koszalin - Elana Toruń 0:3 (0:1); 0:1 Rak (42), 0:2 Marcin (60), 0:3 Szczyrba (74). ©℗