piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Świt szuka wzmocnień

Piłka nożna. Świt szuka wzmocnień

Piłka nożna. Świt szuka wzmocnień
Data publikacji: 2018-12-12 16:09
Wywietleń: 1675 366469

Po dobrym finiszu jesiennej rundy III-ligowi piłkarze Świtu Skolwin odsunęli się nieco od strefy spadkowej (10. miejsce z dorobkiem 24 pkt w 17 spotkaniach), więc w spokoju mogli udać się na zimowe urlopy. Klubowi działacze jednak pracują, by wzmocnić skład, aby wiosną zespół spisywał się jeszcze lepiej, a w kolejnym sezonie mógł znowu, jak przed rokiem, walczyć o czołowe lokaty.

– Na początek zimowych rozmów przedłużyliśmy umowy z obecnym sztabem szkoleniowym, a warunki umowy ustaliliśmy co najmniej do końca 2019 roku – poinformował prezes Świtu Paweł Adamczak. – Przypomnę, że pierwszym trenerem pozostanie nadal Wojciech Polakowski, a jego asystentem Jarosław Chwastek, którzy przyszli do nas pod koniec rundy jesiennej. W sztabie szkoleniowym pracować też będzie nadal trener bramkarzy Jacek Chyła. O tym, czy z III-ligowej kadry odejdą jacyś zawodnicy, zadecydują szkoleniowcy, ale na pewno nie opuszczą nas piłkarze decydujący o obliczu drużyny. Chcemy zbudować silny zespół i dlatego nie jesteśmy zainteresowani sprzedawaniem piłkarzy, a wręcz odwrotnie, bo zimą chcemy się wzmocnić. Być może dojdzie do nas testowany w listopadzie Brazylijczyk, ale podstawą mają być zawodnicy z regionu i z trzema takimi prowadzimy konkretne rozmowy. Nazwisk na razie nie chcę zdradzać, by nie uprzedziła nas konkurencja, ale powiem, że jeden z tych, których chcemy pozyskać, jest już dość znany w regionie i wiosną może okazać się centralną postacią Świtu.

– Podobnie jak prezes nie chciałbym na razie ujawniać nazwisk, ale powiem, że interesują nas przede wszystkim zawodnicy związani z regionem, młodzi oraz perspektywiczni, z ambicjami i myślę, że gdy rozpoczniemy zajęcia 8 stycznia, to kadra będzie potencjalnie silniejsza niż skład grający jesienią, a w dobrym przygotowaniu do wiosennych zmagań pomorze nam też przedsezonowe zgrupowanie, które najprawdopodobniej odbędzie się w Darłowie – uzupełnił wypowiedź prezesa trener Wojciech Polakowski.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że najbliższy przejścia do Skolwina jest 26-letni napastnik o dobrych warunkach fizycznych, mający w swej karierze występy już w trzech II-ligowych klubach.

Natomiast I-ligowa Odra Opole chciałaby zaprosić na testy dwóch obrońców Świtu: Kacpra Wojdaka i Patryka Bila. Szczególnie odejście tego drugiego byłoby dużym osłabieniem szczecińskiej drużyny, bo na nim opierała się jesienią gra defensywna Świtu. ©℗ 

(mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie