wtorek, 15 października 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Świt na 100 procent

Piłka nożna. Świt na 100 procent

Piłka nożna. Świt na 100 procent
Data publikacji: 2018-11-27 18:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-27 21:06
Wywietleń: 910 363812

Rozmowa z Wojciechem Polakowskim, trenerem Świtu Skolwin

Świt Skolwin zakończył III-ligowe rozgrywki na bezpiecznym 10. miejscu w środku tabeli z dorobkiem 24 punktów, a po ostatniej kolejce spotkań o rozmowę poprosiliśmy trenera szczecińskiej drużyny Wojciecha Polakowskiego, który przejął zespół na pięć ostatnich meczów, z których wygrał cztery.

- Prezes Świtu Paweł Adamczak po zatrudnieniu pana mówił, że będzie zadowolony ze zdobycia jesienią 20 punktów, co dałoby komfort spokojnej zimy. Plany jak widać wypełnił pan z nawiązką...

- Wspólnie z moim asystentem Jarosławem Chwastkiem dołożyliśmy swoją cegiełkę, ale przede wszystkim wspólnie z piłkarzami wypełniliśmy zadanie w stu procentach. Udało się odbudować zespół, wygrywając wszystkie cztery ostatnie spotkania. Ale tak pół żartem, pół serio, mógłbym powiedzieć, że wygraliśmy cztery i pół meczu, gdyż w moim debiucie zwyciężyliśmy także 2:0 w drugiej połowie pojedynku z rezerwami Lecha Poznań. Oczywiście nie chełpię się z tego rezultatu, bo przecież z rezerwami ekstraklasowego „kolejorza" przegraliśmy we Wronkach pierwszą połowę aż 0:5. Po tym meczu nie byłem jednak załamany i w rozmowie z „Kurierem Szczecińskim" podkreślałem, że widzę w zespole Świtu spory potencjał, a kolejne mecze to potwierdziły. Cieszę się, że zespół uwierzył w siebie, odzyskał świeżość i zapał oraz przyjął moją filozofię gry. Po ostatniej wygranej z Chemikiem Bydgoszcz był wesoły powrót do domu, ale piłkarze w pełni na to zasłużyli. Żałuję jedynie, że sezon już się skończył.

- Jakie są plany przygotowań do rundy wiosennej?

- Jeszcze zdecydowanie za wcześnie, żeby o tym mówić, bo dopiero w piątek spotkam się z prezesem klubu, by porozmawiać o przyszłości. Najważniejsze, że wygrzebaliśmy się ze strefy spadkowej, co zapewnia spokojną zimę. Na razie w Świcie nie podpisywaliśmy umów na piśmie, lecz umówiliśmy się na słowo, ale dla mnie „słowo ważniejsze pieniędzy", jak mówili słynni Kargul i Pawlak. Podobnie myśli zresztą prezes Paweł Adamczak, którego znam już długo i bardzo dobrze. Jest dobra wola z obu stron, by kontynuować pomyślnie rozpoczętą współpracę, ale pewne rzeczy trzeba jeszcze będzie poukładać. Mam pewne zobowiązania wobec Bałtyku Koszalin, a wyznaję zasadę, że trzeba dotrzymywać obietnic, więc będę prosił prezesa tego klubu o zrozumienie, ale ponieważ już raz dostałem zielone światło przechodząc do Skolwina na końcówkę rundy, więc z pewnym optymizmem patrzę na czekające mnie rozmowy.

- Jak ocenia pan pozostałych zachodniopomorskich III-ligowców w rundzie jesiennej?

- Rezerwy szczecińskiej Pogoni długo były negatywnym zaskoczeniem zamykając tabelę, ale później zespół się przełamał, zaczął zdobywać punkty i uciekł ze strefy najbardziej zagrożonej. Dobrze, że Pogoń II nie kontynuowała dobrej passy w pojedynku na Skolwinie przed tygodniem... Sporym zaskoczeniem in minus jest kołobrzeska Kotwica, która przed sezonem pozyskała wielu piłkarzy i ma duży potencjał, a w ostatnim meczu sezonu zaledwie zremisowała w wojewódzkich derbach z Gwardią Koszalin i zakończyła rok z zaledwie 5-punktową przewagą nad nami. Gwardziści zaś przeżywali kryzys, jak to często bywa po spadku, i teraz rywalizują z Bałtykiem o prymat w mieście. Natomiast ten ostatni klub to ekipa oparta na wychowankach i myślę, że jest to dobry kierunek, który dobrze prognozuje na przyszłość.

- Dziękujemy za rozmowę. ©℗

(mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Hej
Świt nigdy nie był w strefie spadkowej.
2018-11-27 21:02:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie