niedziela, 09 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. W Skolwinie walczą o nowy stadion

Piłka nożna. W Skolwinie walczą o nowy stadion

Piłka nożna. W Skolwinie walczą o nowy stadion
Data publikacji: 2018-10-10 21:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-13 12:09
Wywietleń: 2216 355642

Przed ostatnim meczem III-ligowego Świtu na Skolwinie z dotychczasowym liderem tabeli KP Starogard Gdański odbyła się prezentacja, podczas której przedstawiono projekt przebudowy stadionu przy ul. Stołczyńskiej, zrealizowany przez MOSRiR w bieżących konsultacjach z klubem.

Po zrealizowaniu inwestycji na Skolwinie będziemy mieli praktycznie nowy, z zadaszoną trybuną stadion odpowiadający II-ligowym standardom. Zresztą nie tylko stadion, ale także nowoczesny kompleks piłkarski odpowiedni do szkolenia nawet półtysięcznej grupy dzieci i młodzieży.

– Realizacja przedstawionego projektu będzie dziejową zmianą w historii naszego klubu, która pozwoli na zapewnienie odpowiednich warunków treningowych dla zawodników uczęszczających na zajęcia, ale także zachęci jeszcze większe grono dzieci i młodzieży do uprawiania sportu – poinformował podczas prezentacji Paweł Adamczak, prezes klubu. – Będzie to również ukłon w kierunku naszych kibiców, którzy w godnych warunkach będą mogli oglądać spotkania z udziałem świtowców. Inwestycja będzie wspaniałym prezentem dla mieszkańców północy Szczecina, ale nie tylko dla nich, bo jesteśmy otwarci na całe miasto i już dziś zgłaszają się do nas młodzi piłkarze z różnych dzielnic. Nasz klub jest teraz na topie, także dzięki dobrym wynikom pierwszego zespołu w III lidze. Podam jako ciekawostkę, że w internetowym konkursie na oryginalną koszulkę meczową Świtu podczas meczu z KP Starogard Gdański uczestniczyło aż 21 664 internautów.

– Tego typu obiekt bez wątpienia jest potrzebny na północy Szczecina, a jego budowa pomoże Świtowi, drugiemu po Pogoni na piłkarskiej mapie miasta, w realizacji zadań statutowych oraz w jeszcze lepszym szkoleniu dzieci i młodzieży, a dodam, że dla mnie ten aspekt jest najważniejszy – powiedział Piotr Krzystek, prezydent miasta. – Trzeba się będzie jednak liczyć z tym, że koszty mogą być większe niż pierwotnie zakładaliśmy, a mówię to na podstawie dwóch niedawno unieważnionych przetargów na stadiony przy ulicach Twardowskiego i Bandurskiego. Rynek budowlany ma swoje uwarunkowania, ale my też nabraliśmy doświadczeń po wspomnianych przed chwilą przetargach i myślę, że uda się wypracować kompromis. Podsumowując ten wątek, podam, że jeśli uda się zrealizować inwestycję w kwocie poniżej 10 milionów złotych, to będziemy uważać, że osiągnęliśmy sukces. Jeśli zaś chodzi o konkretne zadania, to najważniejsza jest zmiana planu zagospodarowania przestrzennego terenu, z którego obecnie korzysta Świt. Jest to stosunkowo długa procedura, dlatego proponuję tak zwany plan punktowy dotyczący tylko i wyłącznie terenu, na którym ma być prowadzona sportowa inwestycja. Myślę, że nie jest to sprawa kontrowersyjna i nie wywoła protestów, a w tej sytuacji zmiany planu można dokonać nawet w 9 miesięcy. Już w trakcie tej procedury warto rozpocząć prace nad projektem budowlanym. Na koniec chciałbym zgłosić jeszcze jedną moją sugestię; otóż w planach budynku klubowego nie ma miejsca na siłownię. Uważam, że taka powinna być, choćby niewielka i warto z czegoś zrezygnować, a siłownię zbudować.

Kibice, zawodnicy oraz działacze liczą teraz, że szybko uda się przebrnąć przez niezbędne formalności i przystąpić do realizacji inwestycji i że już wkrótce wszyscy w Skolwinie będą mogli się cieszyć z nowego, pięknego i funkcjonalnego stadionu, w pełni odzwierciedlającego potrzeby klubu i lokalnej społeczności. ©℗ 

(mij)

Komentarze

Bartek
Ja zabieram gości na alternatywna wycieczkę na szczecińskie fawele czyli północne dzielnice, tu jest gorzej niż na Pradze.
2018-10-13 11:47:45
do albertini78
Bartkowi kiedyś ktoś opowiadał, że kolega kolegi jechał przez Skolwin autobusem linii 102 i tak się bał patologii, że zamknął oczy na Szosie Polskiej i otworzył dopiero w Policach. Aż od tej pory Bartkowi koszmary zaczęły się śnić po nocach przez co zaczął się moczyć i matka lała go po doopie, a koledzy wyśmiewali go w gimnazjum. Stąd trauma. Z takimi nie ma co nawet dyskutować, być może nawet to jest człowiek dorosły ale w głowie całkowita pustka. Rozwojowo zatrzymał się na poziomie szkoły podstawowej. W doopie był i goowno widział.
2018-10-12 08:07:19
albertini78
Bartek Ty to jesteś jakiś dzban który ma traumę z dzieciństwa. Ciebie trzeba izolować od społeczeństwa bo masz skrajnie radykalne poglądy.
2018-10-11 22:44:48
gregor102
"Trzymam kciuki", oby się udało.
2018-10-11 16:34:03
kazek
a dlaczego na Skolwinie nie chcecie budować stadionu, biblioteki, placu zabaw etc., To taka sam dzielnica jak moja, tam mieszkają ludzie i do tego tereny przez lata koszmarnie zaniedbano. Jak młody chłopak będzie miał okazję potrenować w klubie i podpatrywać seniorów w 2 czy 3 lidze to zmieni się jego podejście do życia. Lepiej wybudować mniejszy i tańszy stadion dla Pogoni i boiska czy stadiony w innych dzielnicach.
2018-10-11 14:21:46
tak pytam
a czemu nazwa ks świt szczecin ?
2018-10-11 09:10:16
Bartek
Skolwin to trzeba zrownanc z ziemią bomba atomowa, a nie pakować tam pieniądze, to tak jakby na polu gnojówki budować.
2018-10-11 08:49:42

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
31
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie