piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. W Skolwinie walczą o nowy stadion

Piłka nożna. W Skolwinie walczą o nowy stadion

Piłka nożna. W Skolwinie walczą o nowy stadion
Data publikacji: 2018-10-10 21:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-13 12:09
Wywietleń: 2020 355642

Przed ostatnim meczem III-ligowego Świtu na Skolwinie z dotychczasowym liderem tabeli KP Starogard Gdański odbyła się prezentacja, podczas której przedstawiono projekt przebudowy stadionu przy ul. Stołczyńskiej, zrealizowany przez MOSRiR w bieżących konsultacjach z klubem.

Po zrealizowaniu inwestycji na Skolwinie będziemy mieli praktycznie nowy, z zadaszoną trybuną stadion odpowiadający II-ligowym standardom. Zresztą nie tylko stadion, ale także nowoczesny kompleks piłkarski odpowiedni do szkolenia nawet półtysięcznej grupy dzieci i młodzieży.

– Realizacja przedstawionego projektu będzie dziejową zmianą w historii naszego klubu, która pozwoli na zapewnienie odpowiednich warunków treningowych dla zawodników uczęszczających na zajęcia, ale także zachęci jeszcze większe grono dzieci i młodzieży do uprawiania sportu – poinformował podczas prezentacji Paweł Adamczak, prezes klubu. – Będzie to również ukłon w kierunku naszych kibiców, którzy w godnych warunkach będą mogli oglądać spotkania z udziałem świtowców. Inwestycja będzie wspaniałym prezentem dla mieszkańców północy Szczecina, ale nie tylko dla nich, bo jesteśmy otwarci na całe miasto i już dziś zgłaszają się do nas młodzi piłkarze z różnych dzielnic. Nasz klub jest teraz na topie, także dzięki dobrym wynikom pierwszego zespołu w III lidze. Podam jako ciekawostkę, że w internetowym konkursie na oryginalną koszulkę meczową Świtu podczas meczu z KP Starogard Gdański uczestniczyło aż 21 664 internautów.

– Tego typu obiekt bez wątpienia jest potrzebny na północy Szczecina, a jego budowa pomoże Świtowi, drugiemu po Pogoni na piłkarskiej mapie miasta, w realizacji zadań statutowych oraz w jeszcze lepszym szkoleniu dzieci i młodzieży, a dodam, że dla mnie ten aspekt jest najważniejszy – powiedział Piotr Krzystek, prezydent miasta. – Trzeba się będzie jednak liczyć z tym, że koszty mogą być większe niż pierwotnie zakładaliśmy, a mówię to na podstawie dwóch niedawno unieważnionych przetargów na stadiony przy ulicach Twardowskiego i Bandurskiego. Rynek budowlany ma swoje uwarunkowania, ale my też nabraliśmy doświadczeń po wspomnianych przed chwilą przetargach i myślę, że uda się wypracować kompromis. Podsumowując ten wątek, podam, że jeśli uda się zrealizować inwestycję w kwocie poniżej 10 milionów złotych, to będziemy uważać, że osiągnęliśmy sukces. Jeśli zaś chodzi o konkretne zadania, to najważniejsza jest zmiana planu zagospodarowania przestrzennego terenu, z którego obecnie korzysta Świt. Jest to stosunkowo długa procedura, dlatego proponuję tak zwany plan punktowy dotyczący tylko i wyłącznie terenu, na którym ma być prowadzona sportowa inwestycja. Myślę, że nie jest to sprawa kontrowersyjna i nie wywoła protestów, a w tej sytuacji zmiany planu można dokonać nawet w 9 miesięcy. Już w trakcie tej procedury warto rozpocząć prace nad projektem budowlanym. Na koniec chciałbym zgłosić jeszcze jedną moją sugestię; otóż w planach budynku klubowego nie ma miejsca na siłownię. Uważam, że taka powinna być, choćby niewielka i warto z czegoś zrezygnować, a siłownię zbudować.

Kibice, zawodnicy oraz działacze liczą teraz, że szybko uda się przebrnąć przez niezbędne formalności i przystąpić do realizacji inwestycji i że już wkrótce wszyscy w Skolwinie będą mogli się cieszyć z nowego, pięknego i funkcjonalnego stadionu, w pełni odzwierciedlającego potrzeby klubu i lokalnej społeczności. ©℗ 

(mij)

Komentarze

Bartek
Ja zabieram gości na alternatywna wycieczkę na szczecińskie fawele czyli północne dzielnice, tu jest gorzej niż na Pradze.
2018-10-13 11:47:45
do albertini78
Bartkowi kiedyś ktoś opowiadał, że kolega kolegi jechał przez Skolwin autobusem linii 102 i tak się bał patologii, że zamknął oczy na Szosie Polskiej i otworzył dopiero w Policach. Aż od tej pory Bartkowi koszmary zaczęły się śnić po nocach przez co zaczął się moczyć i matka lała go po doopie, a koledzy wyśmiewali go w gimnazjum. Stąd trauma. Z takimi nie ma co nawet dyskutować, być może nawet to jest człowiek dorosły ale w głowie całkowita pustka. Rozwojowo zatrzymał się na poziomie szkoły podstawowej. W doopie był i goowno widział.
2018-10-12 08:07:19
albertini78
Bartek Ty to jesteś jakiś dzban który ma traumę z dzieciństwa. Ciebie trzeba izolować od społeczeństwa bo masz skrajnie radykalne poglądy.
2018-10-11 22:44:48
gregor102
"Trzymam kciuki", oby się udało.
2018-10-11 16:34:03
kazek
a dlaczego na Skolwinie nie chcecie budować stadionu, biblioteki, placu zabaw etc., To taka sam dzielnica jak moja, tam mieszkają ludzie i do tego tereny przez lata koszmarnie zaniedbano. Jak młody chłopak będzie miał okazję potrenować w klubie i podpatrywać seniorów w 2 czy 3 lidze to zmieni się jego podejście do życia. Lepiej wybudować mniejszy i tańszy stadion dla Pogoni i boiska czy stadiony w innych dzielnicach.
2018-10-11 14:21:46
tak pytam
a czemu nazwa ks świt szczecin ?
2018-10-11 09:10:16
Bartek
Skolwin to trzeba zrownanc z ziemią bomba atomowa, a nie pakować tam pieniądze, to tak jakby na polu gnojówki budować.
2018-10-11 08:49:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie