Sobota, 27 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Stadion z fotelikami [GALERIA]

Data publikacji: 22 czerwca 2020 r. 07:50
Ostatnia aktualizacja: 24 czerwca 2020 r. 08:03
Piłka nożna. Stadion z fotelikami [GALERIA]
 

8,7 tysiąca siedzisk zostanie zamontowanych na dwóch trybunach nowego piłkarskiego stadionu w Szczecinie. Wcześniej zamontowano już siedziska na bocznym boisku przy ul. Karłowicza. Kibice chcący zobaczyć mecze pierwszej drużyny na trybunach: zachodniej i południowej, oraz mecze zespołu rezerw i juniorów na boisku bocznym, będą mogli to zrobić od nowego sezonu.

Pierwsze krzesełka na trybunie zachodniej pojawiły się na początku poprzedniego tygodnia. Od wtorku rozpoczęło się regularne układanie krzesełek, które są bardzo łatwe w montażu. Są to krzesełka typu Abacus, które funkcjonują również na stadionie Śląskim w Chorzowie. Docelowo ma ich być ponad 21 tysięcy, natomiast w pierwszym etapie niecałe 9 tysięcy.

8,7 tysięcy, to zbliżona średnia frekwencja na stadionach ekstraklasy oczywiście do momentu, kiedy stadiony mogły być zapełniane do ostatniego miejsca. To jest tez zdecydowanie wyższa liczba od średniej frekwencji, którą notowano na szczecińskim stadionie przed jego przebudową. W żadnym z ostatnich sześciu sezonów ta średnia nie przekraczała nawet 7 tysięcy, a w jednym wynosiła nawet poniżej 6 tysięcy na jeden mecz.

Kolory nowych trybun są w trzech kolorach: bordowym, granatowym i antracytowym ze zdecydowaną przewagą tego ostatniego. Przeważnie kolor siedzisk jest ściśle związany z barwami klubu, który korzysta ze stadionu. W Szczecinie tak do końca to nie wygląda. Kolor siedzisk był do ostatniej chwili tajemnicą, nie było konsultacji społecznych na ten temat.

Na jednym pełnym sektorze na trybunie zachodniej za jedną z bramek jest około 700 miejsc w 28 rzędach. Do ostatniej soboty ułożono też siedziska na łuku, gdzie z uwagi na jego konstrukcję nie mamy do czynienia z klasycznym układem sektorów. Do końca tygodnia wszystkie siedziska powinny być zamontowane, ale minie trochę czasu, zanim usiądą na nich pierwsi kibice.

Niemal gotowy jest już budynek Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. Wewnątrz trwają ostatnie prace wykończeniowe. Na stadionie trwają również prace związane z poszyciem dachu na trybunie południowej. Front robót przesuwa się na wschód. Powstają już fundamenty trybuny wschodniej, która w przeciwieństwie do trybun: południowej i zachodniej powstanie zamiast na istniejących skarpach, od samego początku i znajdować się będą pod nią pomieszczenia.

Z chwilą oddania do użytku trybun: południowej i zachodniej, a nastąpi to po przesunięciu boiska w stronę zachodnią i ułożenia nowych elementów nawadniających i grzewczych, nastąpi rozbiórka trybuny północnej, na której znajdować się będą loże, pomieszczenia szatniowe, gospodarcze, restauracyjne i inne.

Cały stadion wraz z zapleczem infrastrukturalnym ma być oddany do użytku w marcu 2022 roku. Koszt inwestycji to 364 mln złotych, z których 30 mln złotych pochodzić będzie z Ministerstwa Sportu. Pierwotnie koszt budowy stadionu z czterema trybunami i zapleczem infrastrukturalnym, treningowym zakładany był na poziomie maksymalnie 250 mln złotych. ©℗ (par) 

Fot. R. Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Andrzej
2020-06-24 06:54:07
Efekt przebudowy nie porywa, bardziej pasuje do dużego powiatu a nie miasta wojewódzkiego, z drugiej strony jakby był większy przy 8-10 tyś kibiców dalej byłby pusty... Na początku będą tłumy... W latach 80 chodziłem na mecze regularnie, miałem wtedy 6 lat i zbierałem etykiety od Bosmana i taśmy z kas sklepowych do następnego gola, stadion pękał w szwach i było wicemistrzostwo...
Daro
2020-06-22 11:38:02
Kolor krzesełek to żaden problem, ważne by były wygodne do siedzenia.
Widać
2020-06-22 08:26:10
Widać te barwy krzesełek projektował ktoś z Poznania i zrobił to na złość kibicom ze Szczecina... Nie rozumiem tych barw, może Prezydent to wyjaśni?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA