sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Skorża stawia na rutyniarzy

Piłka nożna. Skorża stawia na rutyniarzy

Piłka nożna. Skorża stawia na rutyniarzy
Data publikacji: 2017-10-14 20:26
Wywietleń: 1474 296770

Pełen skład do dyspozycji będzie miał trener piłkarzy Pogoni Szczecin Maciej Skorża w poniedziałkowym, wyjazdowym meczu z Cracovią. W wyjściowym składzie mają zagrać: Jarosław Fojut, Rafał Murawski, Spas Delev i Adam Frączczak. Szkoleniowiec portowców stawia na rutyniarzy.

Cracovia jedyny mecz w bieżących rozgrywkach wygrała 22 lipca i z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje ostatnie miejsce. Pogoń ma dwa punkty więcej, a ostatni raz zwyciężyła 19 sierpnia. Oba zespoły nie wygrały jeszcze meczu przed własną publicznością.

- Jak ważny jest to dla nas mecz nie trzeba udowadniać: ze względu na naszą sytuację, liczbę zdobytych punktów, czy też pozycję w tabeli. Dlatego bardzo liczę na maksymalne zaangażowanie każdego zawodnika. Z uwagi na sytuację mentalną w jakiej się znaleźliśmy trzeba będzie stoczyć wojnę na boisku w Krakowie, aby ten mecz wygrać. Cracovii oczywiście też będzie bardzo zależało na zwycięstwie, ale my nie możemy się oglądać na przeciwników. Sytuacja w tabeli pokazuje, że jesteśmy lepszym zespołem od rywali, więc kiedy mamy wygrywać, jak nie w takich pojedynkach – stwierdził przed wyjazdem do Małopolski trener Skorża.

W przerwie reprezentacyjnej zespół szczeciński wyjechał na mini-zgrupowanie do nadmorskiej Pogorzelicy oraz rozegrał dwa sparingi. Z pierwszoligowym Chrobrym Głogów wygrała 3:0, a z trzecioligowym Stilonem Gorzów Wlkp. zaledwie 2:1.

- Ciężko pracowaliśmy przez dwa tygodnie. Myślę, że to zaprocentuje w poniedziałek – podkreślił napastnik Marcin Listkowski, dla którego przewidziana jest w poniedziałek rola rezerwowego.

Jego słowa potwierdza trener.

- Rzeczywiście byliśmy po ciężkim mikrocyklu treningowym i było widać, że zawodnicy wolniej biegali w pojedynku ze Stilonem – powiedział Skorża.

W obu pojedynkach Pogoń testowała grę w nowym ustawieniu – z trójką obrońców i przesuniętymi do przodu dotychczasowymi bocznymi obrońcami Ricardo Nunesem i Dawidem Niepsujem. W Krakowie zespół ma jednak zagrać w tradycyjnym ustawieniu z czwórką defensorów.

- Jest to ustawienie alternatywne, które będziemy stosowali w sytuacjach, gdy system, w którym graliśmy dotychczas nie będzie się sprawdzał. Były już w tej rundzie takie mecze, że w takim ustawieniu mieliśmy problemy – przyznał Skorża.

Mecz Cracovia – Pogoń odbędzie się w poniedziałek o godz. 18 na stadionie przy ul. Kałuży w Krakowie. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy