Piłka nożna. Rezerwy Pogoni z szansą na awans [GALERIA]

Data publikacji: 09 czerwca 2023 r. 21:23
Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca 2023 r. 12:57
Piłka nożna. Rezerwy Pogoni z szansą na awans

W piątek (9 czerwca) rozegrano cztery spotkania 33. kolejki III ligi gr. 2, w której rezerwy Pogoni Szczecin i Vineta Wolin wygrały swoje mecze. Po tych zwycięstwach Portowcy nadal liczą się w walce o awans do II ligi, zaś Vineta opuściła strefę spadkową.

POGOŃ II Szczecin - SOKÓŁ Kleczew 1:0 (0:0); 1:0 Szymon Cybulski (67).

Pogoń II Szczecin: Holewiński - Fornalik, Lisowski, Białczyk, Pach (46 Rezaeian) - Ława (53 Starzycki), Mencnarowski (63 Góral) - Bąk, Łukasiak, Korczakowski (63 Cybulski) - Doustali (71 Turski)

Mimo upalnej pogody spotkanie rozgrywane było w szybkim tempie, jednak sytuacji strzeleckich było jak na lekarstwo. W pierwszych 10. minutach w zespole gospodarzy uderzał Mateusz Bąk, ale wprost w golkipera gości. Dwukrotnie próbował także Wojciech Lisowski, ale obok bramki. W 35. minucie najlepszą okazję w zespole gospodarzy miał Olaf Korczakowski, ale jego strzał nieznacznie minął lewy słupek bramki kleczewian. W 39. minucie zza pola karnego uderzał zawodnik Sokoła - Kacper Janiak, ale niecelnie. Przed przerwą goście powinni objąć prowadzenie, ale strzał i dobitkę z bliskiej odległości, skutecznie obronił bramkarz Portowców - Axel Holewiński.

Po przerwie inicjatywę nadal mieli gospodarze. Na początku drugiej połowy uderzał zawodnik Pogoni - Igor Mecnarowski, lecz prosto w bramkarza przyjezdnych. W 57. minucie goście stworzyli sobie drugą, stuprocentową sytuację, a pojedynek sam na sam z Holewińskim przegrał Fabian Grzelka. Niedługo później w polu karnym uderzał Korczakowski, ale jego strzał został obroniony, a dobitka poleciała obok bramki. W 67. minucie Pogoń wreszcie objęła prowadzenie, a strzałem w tzw. długi róg popisał się w polu karnym Szymon Cybulski. W dalszej części meczu wciąż atakowali Portowcy. Zza szesnastego metra uderzał jeszcze Błażej Starzycki, a w 87. minucie najlepszą okazję na podwyższenie wyniku miał Hubert Turski, lecz uderzył obok słupka. Granatowo-bordowi dowieźli jednobramkowe zwycięstwo i zwycięstwem pożegnali się ze szczecińską publicznością.

KP STAROGARD Gdański - VINETA Wolin 1:2 (1:0); 1:0 Janusz Surdykowski (41), 1:1 Szymon Emche (71), 1:2 Kryspin Leśniak (79).

Do przerwy Vineta przegrywała, ale w drugiej połowie zdobyła dwie bramki i zwyciężyła, uciekając tym samym ze strefy spadkowej. W ostatniej kolejce Vineta podejmie u siebie rezerwy Pogoni... ©℗