Piątek, 03 maja 2024 r.

Piłka nożna. Iskierka lepsza od Szczecinka

Data publikacji: 20 maja 2023 r. 19:31
Ostatnia aktualizacja: 20 maja 2023 r. 21:31

W sobotę rozegrano sześć spotkań 29. kolejki Kipsta IV ligi, w której strzelono 26 bramek, a do Płoni zawitał MKP Szczecinek, który zmierzył się z miejscową Iskierką.

ISKIERKA Szczecin - MKP Szczecinek 2:1 (1:1); 1:0 Patryk Jania (12), 1:1 Hubert Grabowski (16), 2:1 Paweł Olejnik (66).

Od początku mecz był żywiołowy i prowadzony w szybkim tempie. Na prowadzenie najpierw wyszła Iskierka, a ładnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Patryk Jania. Parę minut później goście wyrównali. Po podaniu piłki z lewej strony boiska, akcje na tzw. bliższym słupku wykończył Hubert Grabowski. Jeszcze przed przerwą przyjezdni powinni prowadzić, ale strzał z bliskiej odległości Michała Barańskiego, dobrze obronił Aleksander Sobierajski.

W drugiej połowie mocniej do ataku ruszyła Iskierka, ale dobrze w bramce gości spisywał się Władysław Liharev. Dopiero rzut wolny wykonany przez Pawła Olejnika, dał miejscowym prowadzenie. Zespół ze Szczecinka próbował doprowadzić do wyrównania, a raz Iskierkę uratowała poprzeczka. Po zaciętym meczu wygrali gospodarze, którzy po przerwie mieli więcej okazji bramkowych, a jedną z nich zamienili na gola.

W innych spotkaniach Hutnik Szczecin przegrał na wyjeździe z Raselem Dygowo 3:4. Bramki dla szczecinian zdobyli Michał Kochanowski (2) i Mateusz Błaszczyk. Polski Cukier Kluczevia Stargard wygrała u siebie z Mechanikiem Bobolice 4:2, a bramki dla gospodarzy strzelali Tomasz Purczyński, Kamil Bartoszyński, Piotr Surma i Michał Magnuski, który w drugiej połowie otrzymał czerwona kartkę. Gwardia Koszalin rozbiła u siebie Wybrzeże Rewalskie Rewal 6:0, a gole dla gospodarzy zdobyli Sebastian Milanowski (2), Dominik Chromiński, Damian Mosiejko, Dawid Cempa i Rafał Maćkowski.©℗