Piłka nożna. Rezerwy Pogoni nie pomogły Świtowi...

Data publikacji: 23 maja 2021 r. 14:49
Ostatnia aktualizacja: 23 maja 2021 r. 20:17
Radunia (w żółtych koszulkach) wysoko pokonała rezerwy Pogoni. Fot. Ryszard PAKIESER

Rezerwy Pogoni przez blisko godzinę robiły nadzieję Świtowi Skolwin, prowadząc z liderującą w III lidze Radunią, ale ostatecznie zespół ze Stężycy wysoko wygrał na Karłowicza i utrzymał 9-punktową przewagę nad skolwinianami.

POGOŃ II Szczecin - RADUNIA Stężyca 1:4 (1:0); 1:0 Kacper Łukasiak (22), 1:1 Michał Miller (57), 1:2 Radosław Stępień (66), 1:3 Paweł Wojowski (73), 1:4 Dawid Retlewski (89).

POGOŃ II: D. Krzysztofek - Pach, Kuzko, Białczyk, Kwiecień - Ława (67 Wawrzynowicz),  M. Łęgowski (77 Jałoszyński) - Cybulski, Łukasiak (63 Zaborski), Maćkowski (60 Kuśmierek) - B. Krzysztofek (77 Martyn)

W pierwszej połowie podopieczni trenera Pawła Ozgi grali solidnie i choć optyczną przewagę mieli goście, to jednak szczecinianie mądrze się bronili, a okazje bramkowe stworzyli sobie B. Krzysztofek oraz Kuzko i w końcu w 22 minucie bramkarza gości pokonał Łukasiak.

Po przerwie Radunia zaatakowała z ogromną determinacją, uzyskując dużą przewagę i w 57 minucie wyrównała po strzale Millera. Od tego momentu w poczynania portowców wkradł się chaos, a konsekwencją były kolejne, dość łatwo zdobywane bramki przez doświadczony zespół ze Stężycy.©℗