Piłka nożna. Kotwica pokonała Jarotę

Data publikacji: 09 maja 2021 r. 16:20
Ostatnia aktualizacja: 09 maja 2021 r. 16:20

KOTWICA Kołobrzeg - JAROTA Jarocin 3:1 (1:1); 0:1 Skokowski (23), 1:1 Łysiak (32), 2:1 Gawron (77), 3:1 Gawron (80).

KOTWICA: Trojanowski - Gęsior (9 K. Gancarczyk), Gieraga, Łysiak, Staroń (81 Wysocki) - Kalupa, J. Gancarczyk (76 Jakubov), Włodyka (55 Gawron), Kolano (46 Sternicki), Kozajda - Koźlik

Pierwsza połowa toczyła się z lekkim wskazaniem na drużynę gości, czego efektem był piękny gol z rzutu wolnego autorstwa Skokowskiego. Wyrównanie nastąpiło niecałe 10 minut później. Z rzutu wolnego bramkę strzelił Łysiak przy bliższym słupku i wydaje się, że bramkarz gości popełnił błąd.

Druga odsłona to dalsza walka o zwycięstwo obydwu ekip ze wskazaniem na przyjezdnych. Kluczowa okazała się 64 minuta, w której Konopka z Jaroty otrzymał czerwoną kartkę. Chwię później poprzeczka uratowała Kotwicę przed utratą gola. Goście mimo osłabienia dążyli do zwycięstwa i nadziali się na dwie kontry Kotwicy, które skutecznie wykończył Gawron.

Zespół Kotwicy wykorzystał grę w przewadze i odniósł planowe zwycięstwo, choć bardziej sprawiedliwym rezultatem byłby remis, a wynik kołobrzeżan jest lepszy niż gra. ©℗