Piłka nożna. III-ligowe derby dla chemików

Data publikacji: 23 maja 2021 r. 14:14
Ostatnia aktualizacja: 23 maja 2021 r. 15:27
W derbowym pojedynku wyspiarze (w niebieskich strojach) wysoko ulegli chemikom. Fot. Ariel SZYDŁOWSKI

W derbach województwa zachodniopomorskiego piłkarskiej III ligi w grupie spadkowej praktycznie zdegradowani już piłkarze Chemika Police sprawili sporą niespodziankę wygrali na wyjeździe z rewelacyjnie spisującą się wiosną Flotą Świnoujście i to aż 4:1.

FLOTA Świnoujście - CHEMIK Police 1:4 (0:1); 0:1 Mikołaj Midzio (32), 0:2 Jakub Świder (58), 0:3 Mikołaj Midzio (64), 1:3 Paweł Iskra (71), 1:4 Michał Chyrek (86).

FLOTA: Gądek - Kołat, Szewczuk (60 Bedliński), Stasiak, Wiejkuć - Helt (71 Staniszewski), Adamski (46 Kuzio), Kopeć (55 Peda), Tarasewicz (89 Jezierski), Prawucki - Iskra

CHEMIK: Brzozowski - Białek, Kosacki, Michałowski, Klimkowicz - Jakubiak, Szala (7 Roszczyk, 46 Chmielowiec), Midzio, Data (17 Dyczewski), Świder - Chyrek

Sztab trenerski Floty (Łukasz Borger z asystentem Jarosławem Jóźwiakiem) i jej kilku zawodników wywodzi się z Polic, a trenerem Chemika jest Mariusz Szmit, który swego czasu grał we Flocie, więc przed meczem było dość serdecznie, ale na boisku już sentymentów nie było. Ledwo minął kwadrans, a policzanie dokonali już dwóch zmian. Pierwsze pół godziny gry było wyrównane i obie drużyny stworzyły sobie sytuacje do zdobycia bramki, a Iskra nawet zdobył gola dla wyspiarzy, ale sędzia uznał, że był spalony. W 32 minucie chemicy wyszli na prowadzenie po szybkiej kontrze, gdy podawał świder, a Midzio umieścił piłkę w siatce. Chwilę później mogło być już 2:0, ale strzał Świdra był zbyt lekki.

Po przerwie mocniej przycisnęli gospodarze i dwukrotnie Chemika ratował bramkarz Brzozowski.  W 58 minucie Świder minął dwóch obrońców i strzałem w długi róg podwyższył rezultat. Piłkarze Floty jeszcze nie otrząsnęli się po stracie drugiej bramki, a już przegrywali 0:3, gdy swoje drugie trafienie zaliczył Midzio. W 71 minucie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową po strzale Iskry i rzucili się do huraganowych ataków, a swoje szanse mieli Peda, Kołat i Iskra, jednak policka defensywa dwoiła się i troiła rozbijając ataki miejscowych. Wynik meczu na 4:1 dla policzan ustalił w 85 minucie Chyrek, wykorzystując perfekcyjne podanie Midzio. ©℗