Strona główna > Sport > Piłka nożna. Remis Golli w Eredivisie

Piłka nożna. Remis Golli w Eredivisie

Data publikacji: 2016-02-07 17:13
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 600 116100

Drużyna NEC Nijmegen, w której występuje były obrońca Pogoni Szczecin Wojciech Golla zremisowała w niedzielnym meczu holenderskiej Eredivisie z ostatnim zespołem w tabeli Graafschap 1:1.

To nie jest dobry wynik dla beniaminka, który po 22 seriach spotkań zajmuje 5 miejsce w tabeli, gwarantujące grę w barażach o miejsce w pucharze Ligi Europejskiej.

Wojciech Golla tradycyjnie wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty i był wyróżniającą się postacią w drużynie gości. Trzy razy zapobiegał utracie gola udanymi interwencjami we własnym polu karnym.

Miał też dwie dobre okazje do strzelenia gola - obie na przestrzeni kilkudziesięciu sekund. Najpierw jego uderzenie zostało zablokowane przez jednego z obrońców, a następnie jego strzał obronił bramkarz. Działo się to w okolicach 10 minuty jeszcze przy stanie 0:0.

Remisem 1:1 zakończyło się też spotkanie z udziałem wychowanka Pogoni Szczecin Kamila Grosickiego. Tym razem reprezentacyjny skrzydłowy rozpoczął mecz w wyjściowym składzie drużyny Rennes, ale nie zaliczy swojego występu do udanych.

28 letni piłkarz grał do 78 min. Póxniej został zmieniony przy stanie 0:1. Wcześniej nie uczestniczył w żadnej groźniejszej akcji swojej drużyny. Przewagę mieli piłkarze Lille i to oni stwarzali więcej sytuacji. (par)