piątek, 27 listopada 2020r.

Piłka nożna. W gali mnóstwo szczecińskich akcentów

Data publikacji: 2016-02-07 09:12
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Piłka nożna. W gali mnóstwo szczecińskich akcentów
 

Robert Lewandowski, grający w zespole Bundesligi Bayern Monachium, został wybrany zawodnikiem 2015 roku w 33. plebiscycie tygodnika "Piłka Nożna". Tytułem najlepszego szkoleniowca uhonorowano trenera reprezentacji Polski Adama Nawałkę.

W gronie nominowanych aż roiło się od szczecińskich akcentów. Żaden z przedstawicieli Pogoni Szczecin nie odebrał głównej nagrody, ale sam fakt umieszczenia ich w gronie wyróżniających się osób zasługuje na uznanie.

Wśród nominowanych na piłkarza roku znalazł się Grzegorz Krychowiak – wychowanek Orła Mrzeżyno, a następnie krótko gracz Stali Szczecin, gdy był jeszcze uczniem gimnazjum.

W gronie pięciu nominowanych na trenera roku był Czesław Michniewicz – obecny szkoleniowiec Pogoni Szczecin, jednej z rewelacji rundy jesiennej poprzedniego roku.

W kategorii odkrycie roku był napastnik Pogoni Szczecin Łukasz Zwoliński, który w roku 2015 zdobył w ekstraklasie 12 goli. Jednym z kandydatów był też o rok młodszy od Zwolińskiego Patryk Lipski – obecnie zawodnik Ruchu Chorzów, ale wychowanek Salosu Szczecin.

Ligowcem roku wybrany został Nemanja Nikolic z Legii Warszawa, a jednym z jego konkurentów był obecny kapitan portowców Rafał Murawski.

Pierwszoligowcem roku wybrano Michała Nalepę z Arki Gdynia, ale w gronie nominowanych był były gracz Pogoni Szczecin i wychowanek Arkonii Mikołaj Lebedyński – obecnie napastnik Wisły Płock. Kolejnym z nominowanych był Kamil Drygas, który od lipca tego roku będzie piłkarzem Pogoni Szczecin. ©℗ (par)

 

Komentarze

Jakto
2016-02-07 22:15:12
Ale jesteś zepsuty
JaKto
2016-02-07 14:46:10
,,..a po co komentarz-ta fotka panów spaślaków za duże pijniądze co m-c wystarczy plus koszty utrzymania porządku wraz z kuńmi i rycerzami zomo

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ