Czwartek 26 maja 2022r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Zieliński w Vinecie, Nagórskiego chce Arka i Bełchatów

Data publikacji: 2016-02-07 12:13
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Piłka nożna. Zieliński w Vinecie, Nagórskiego chce Arka i Bełchatów
 

22 letni Kamil Zieliński grać będzie w rundzie wiosennej w III ligowej Vinecie Wolin. Ma zastąpić w roli egzekutora starszego o trzy lata Adama Nagórskiego, który nie otrzymał co prawda angażu w Pogoni Szczecin, ale ma ciekawe propozycje z Arki Gdynia, GKS Bełchatów i Kotwicy Kołobrzeg.

Zieliński wystąpił w sobotnim sparringu Vinety z Flotą Świnoujście. III ligowiec rozgromił drużynę ze Świnoujścia 8:0, a Zieliński zdobył połowę z bramek. Na trenerze Vinety wywarł znakomite wrażenie i przekonał do dokonania transferu.

Zieliński jest ostatnim królem strzelców w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. W sezonie 2012/13 zdobył dla Pogoni 13 goli, z których 11 padło w rundzie jesiennej, a 9 w pierwszych pięciu meczach. Zaowocowało to awansem do pierwszej drużyny, w której jednak nigdy w oficjalnym meczu nie zadebiutował.

Zieliński nie przebił się też w I ligowej Flocie Świnoujście (nękały go kontuzje) i II ligowych Błękitnych Stargard (2 gole w 14 meczach). Obecnie chce się odbudować w rozgrywkach niższej ligi, ale w klubie z dużymi aspiracjami sięgającymi nawet awansu do II ligi.

Były piłkarz Pogoni ostatnie pół roku spędził w IV ligowym Widzewie Łódź. Do przeprowadzki zachęciła go magia wielkiego klubu, w którym odnalazł się znakomicie.

Był najskuteczniejszym piłkarzem Widzewa, zdobywając w rundzie jesiennej 8 goli. Postanowił jednak wrócić, bo obecny Widzew prócz marki nie ma już wiele wspólnego z z zawodowym futbolem.

Próbowany był w Świcie Skolwin, wypadł obiecująco, ale szczeciński klub nie potrzebuje obecnie kolejnych napastników. Jest tam jeden z najskuteczniejszych piłkarzy w III lidze – Marcin Krystek (10 goli jesienią) i pozyskany z Chemika Police Krzysztof Filipoiwcz (8 goli jesienią w barwach Chemika).

Vineta prócz Zielińskiego jest bliska pozyskania też dwóch mistrzów Polski juniorów młodszych sprzed pięciu lat w Chemiku Police: Mateusza Sowałę i Pawła Szewczykowskiego. ©℗ (par)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Niektoinny
2016-05-23 10:12:46
Warto odnotować, że odkąd Kamil Zieliński odszedł z Widzewa ten klub, który "nie ma już wiele wspólnego z z zawodowym futbolem", wygrał 13 meczów z rzędu, stał się o wiele bardziej bramkostrzelny i jest liderem IV ligi... ale to pewnie przypadek bez związku z odejściem sympatycznego Kamila ;)
Viva SKS
2016-02-11 14:31:49
Baltyk Gdynia

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA