poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zieliński w Vinecie, Nagórskiego chce Arka i Bełchatów

Piłka nożna. Zieliński w Vinecie, Nagórskiego chce Arka i Bełchatów

Piłka nożna. Zieliński w Vinecie, Nagórskiego chce Arka i Bełchatów
Data publikacji: 2016-02-07 12:13
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 1943 116077

22 letni Kamil Zieliński grać będzie w rundzie wiosennej w III ligowej Vinecie Wolin. Ma zastąpić w roli egzekutora starszego o trzy lata Adama Nagórskiego, który nie otrzymał co prawda angażu w Pogoni Szczecin, ale ma ciekawe propozycje z Arki Gdynia, GKS Bełchatów i Kotwicy Kołobrzeg.

Zieliński wystąpił w sobotnim sparringu Vinety z Flotą Świnoujście. III ligowiec rozgromił drużynę ze Świnoujścia 8:0, a Zieliński zdobył połowę z bramek. Na trenerze Vinety wywarł znakomite wrażenie i przekonał do dokonania transferu.

Zieliński jest ostatnim królem strzelców w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. W sezonie 2012/13 zdobył dla Pogoni 13 goli, z których 11 padło w rundzie jesiennej, a 9 w pierwszych pięciu meczach. Zaowocowało to awansem do pierwszej drużyny, w której jednak nigdy w oficjalnym meczu nie zadebiutował.

Zieliński nie przebił się też w I ligowej Flocie Świnoujście (nękały go kontuzje) i II ligowych Błękitnych Stargard (2 gole w 14 meczach). Obecnie chce się odbudować w rozgrywkach niższej ligi, ale w klubie z dużymi aspiracjami sięgającymi nawet awansu do II ligi.

Były piłkarz Pogoni ostatnie pół roku spędził w IV ligowym Widzewie Łódź. Do przeprowadzki zachęciła go magia wielkiego klubu, w którym odnalazł się znakomicie.

Był najskuteczniejszym piłkarzem Widzewa, zdobywając w rundzie jesiennej 8 goli. Postanowił jednak wrócić, bo obecny Widzew prócz marki nie ma już wiele wspólnego z z zawodowym futbolem.

Próbowany był w Świcie Skolwin, wypadł obiecująco, ale szczeciński klub nie potrzebuje obecnie kolejnych napastników. Jest tam jeden z najskuteczniejszych piłkarzy w III lidze – Marcin Krystek (10 goli jesienią) i pozyskany z Chemika Police Krzysztof Filipoiwcz (8 goli jesienią w barwach Chemika).

Vineta prócz Zielińskiego jest bliska pozyskania też dwóch mistrzów Polski juniorów młodszych sprzed pięciu lat w Chemiku Police: Mateusza Sowałę i Pawła Szewczykowskiego. ©℗ (par)

Komentarze

Niektoinny
Warto odnotować, że odkąd Kamil Zieliński odszedł z Widzewa ten klub, który "nie ma już wiele wspólnego z z zawodowym futbolem", wygrał 13 meczów z rzędu, stał się o wiele bardziej bramkostrzelny i jest liderem IV ligi... ale to pewnie przypadek bez związku z odejściem sympatycznego Kamila ;)
2016-05-23 10:12:46
Viva SKS
Baltyk Gdynia
2016-02-11 14:31:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Ryszard Pietrzak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy