poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Poznaliśmy mistrzów

Piłka nożna. Poznaliśmy mistrzów

Piłka nożna. Poznaliśmy mistrzów
Data publikacji: 2016-04-12 08:49
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-12 20:31
Wywietleń: 1367 127827

PO dwóch dniach zaciętej rywalizacji w Szczecinku, poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa zachodniopomorskiego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" wśród chłopców i dziewczynek do lat 8, 10 i 12.

Zwycięskie drużyny do lat 10 i 12 będą reprezentować nasze województwo w finale ogólnopolskim, który odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W rywalizacji do lat 8 wśród chłopców zwyciężył zespół Akademii Młodych Orłów Szczecin przed UKS Don Bosco i AP Szczecinek (król strzelców: Mateusz Bartkowiak - AMO Szczecin, najlepszy zawodnik: Karol Bojkowski - UKS Don Bosco, najlepszy bramkarz: Daniel Bednarski - AP Szczecinek), a wśród dziewczynek - UKS SP Orzeł 2010 Wałcz przed UKS Victoria SP-2 Sianów i SP Kościernica (królowa strzelczyń: Nikola Synówka - UKS Victoria SP-2 Sianów, najlepsza zawodniczka: Lena Świrska - UKS SP Orzeł 2010 Wałcz, najlepsza bramkarka: Natalia Poczwara - SP Kościernica).

- Kiedy po decydującej wygranej stanęliśmy w kręgu na środku boiska powiedziałem chłopakom, że ich postawa na tym turnieju pokazała, iż jeśli ma się charakter i czegoś bardzo się chce, to naprawdę bardzo dużo można osiągnąć - powiedział trener AMO Piotr Sochański. - I że to nie są tylko piękne słowa, bo to się działo naprawdę. Nasze zwycięstwo pokazuje, że projekt dotyczący Akademii Młodych Orłów ma sens i warto go dalej rozwijać. Program szkolenia jest bardzo dobrze rozbudowany i zbierając do niego utalentowanych chłopców z regionu mamy gwarancję, że będą oni się rozwijać w systemie opracowanym przez najlepszych fachowców. Warto też pamiętać, że nasza praca jest stale monitorowana przez odpowiedni departament PZPN.

W zawodach do lat 10 wśród chłopców wygrała drużyna Football Academy Szczecin wyprzedzając UKS SP-7 Koszalin i Unię Białogard (król strzelców: Max Labocha - Football Academy, najlepszy zawodnik: Rafał Jakubowski - UKS SP-7 Koszalin, najlepszy bramkarz: Maciej Kacprowski - Unia Białogard), a wśród dziewczynek - UKS Victoria SP-2 Sianów przed Olimpią Szczecin i UKS B-Max ZS Grzmiąca (królowa strzelczyń: Julia Woźniak - UKS Victoria SP-2 Sianów, najlepsza zawodniczka: Zuzanna Rybińska - Olimpia Szczecin, najlepsza bramkarka: Agata Czerwoniec - UKS B-Max ZS Grzmiąca).

- Gramy w piłkę nożną w I lidze, a nasze podopieczne przychodzą na ligowe mecze i dopingują nas z trybun, wcześniej wyprowadzają na boisko i jest to dla nich ogromne przeżycie, więc mam nadzieję, że to się nie zmieni i jak najdłużej będą żyły futbolem - tłumaczyła trenerka Victorii SP-2 Klaudia Saganowska.

We współzawodnictwie do lat 12 wśród chłopców triumfowała SP-51 Szczecin przed SP-1 Świnoujście i UKS Sława Jedynka Sławno (król strzelców: Oliwier Smuniewski - SP-51 Szczecin, najlepszy zawodnik: Mike Januszewski - SP-1 Świnoujście, najlepszy bramkarz: Maciej Gołojuch - UKS Sława Jedynka Sławno), a wśród dziewczynek - Olimpia Szczecin wyprzedzając UKS Lubiana i UKS Niemica (królowa strzelczyń: Natalia Rohn - UKS SP 2010 Orzeł Wałcz, najlepsza zawodniczka: Amelia Kowalczyk - UKS Lubiana, najlepsza bramkarka: Daria Drozdowska - Olimpia Szczecin).

- Jestem bardzo zadowolony z chłopców, że tak fajnie wyszedł im ten turniej - przyznał trener SP-51 Tomasz Bielecki. - Zaowocowała ciężka praca wykonywana na co dzień w klubie i w szkole. Teraz czeka nas ekstra przygoda w postaci wyjazdu na finał ogólnopolski do Warszawy. Dla mnie to już czwarty z rzędu finał, choć pierwszy z tą drużyną. Wyniki finału wojewódzkiego potwierdzają, że nareszcie na dobre ruszyło w Szczecinie szkolenie dzieci i młodzieży. Dobrym bodźcem są wyniki Pogoni, które zachęcają dzieci do spróbowania sił w futbolu. Nie przesadzę, jeśli powiem, że klimat dla piłki nożnej jest obecnie w Szczecinie znakomity.

Jednym z celów turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest wyłanianie piłkarskich talentów, dlatego trenerzy drużyn, które wygrały finały wojewódzkie mogą dobrać do swojego podstawowego składu wyróżniających się zawodników z zespołów, które odpadły. W finale ogólnopolskim rywalizować będą reprezentacje poszczególnych województw. (mij)

PODPIS

Przed dwa dni w Szczecinku toczyły się zażarte boje

Fot. zpodworkanastadion.pl

 

 

 

Komentarze

Piłeś coś ?
Nie byłeś to nie pisz bzdur. Ja byłem na całym finale w Szczecinku i jakoś zielonego stolika nie widziałem. Pieprzysz trzy po trzy bo zazdrościsz dzieciom dobrej zabawy i sportowych emocji. Gratuluje najlepszym oraz organizatorom za tak swietnie zorganizowany turniej
2016-04-12 20:25:31
Lol
I z tego co słyszałem rozgrywki zostały rozstrzygnięte przy zielonym stoliku podobnie jak w dorosłej ekstraklasie. Czego wy uczycie tych dzieci od małego????
2016-04-12 08:59:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy