sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Boniek i Milik zapraszają do Szczecinka

Piłka nożna. Boniek i Milik zapraszają do Szczecinka

Piłka nożna. Boniek i Milik zapraszają do Szczecinka
Data publikacji: 2016-04-05 10:36
Wywietleń: 837 126980

W PIĄTEK o godz.9 i w sobotę o tej samej porze, w Szczecinku na obiekcie OSiR-u przy ul. Piłsudskiego, dzieci z Zachodniopomorskiego powalczą w finałach wojewódzkich piłkarskiego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Stawką jest szansa gry w ogólnopolskim finale na Stadionie Narodowym. Nagrodą Główną w tym roku, jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na mecz Polska - Holandia rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku, a także ekskluzywne spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski na kilka dni przed wylotem na mistrzostwa Europy we Francji.

Do trwającej, XVI edycji turnieju zgłoszonych zostało ponad 320 tysięcy dzieci, co stanowi kolejny rekord pod względem frekwencji. Podczas dwóch dni rozgrywek w akcji zobaczymy 77 drużyn, czyli prawdopodobnie największe piłkarskie talenty do lat 8, 10 i 12 wśród dziewcząt i chłopców z naszego województwa.

Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 awansują do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany w Warszawie od 30 kwietnia do 2 maja. Natomiast w kategorii do lat 8 rywalizacja o Puchar Tymbarku, swój Wielki Finał ma właśnie na poziomie wojewódzkim.

- Przed nami finały wojewódzkie, święto futbolu w najpiękniejszym wydaniu, bo najszczerszym, czyli dziecięcym - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek. - Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom, którym udało się dotrzeć do tego etapu turnieju. Jestem przekonany, że przez wzięcie udziału w zmaganiach z najlepszymi rówieśnikami ze swojego województwa odczujecie to, co czują dorośli piłkarze wspierani dopingiem przez kibiców swojego klubu. Może właśnie podczas tych zabaw z piłką zobaczymy w akcji po raz pierwszy przyszłych reprezentantów i reprezentantki Polski.

- Powinniście się cieszyć z każdego kolejnego dnia gry w piłkę i każdego kolejnego kroku, który prowadzi do spełnienia marzeń - powiedział uczestnikom wojewódzkich finałów Arkadiusz Milik, napastnik reprezentacji Polski i Ajaksu Amsterdam, który kiedyś sam grał w Turnieju o Puchar Tymbarku. - Uczestnictwo w tym turnieju to świetna zabawa, a poziom z roku na rok jest coraz wyższy. Życzę każdemu uczestnikowi by zagrał w finale na Stadionie Narodowym

Terminarz finałów wojewódzkich i wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na turniejowej stronie www.zpodworkanastadion.pl. (mij)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy