środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Powrót do pary Fojut - Rudol

Piłka nożna. Powrót do pary Fojut - Rudol

Piłka nożna. Powrót do pary Fojut - Rudol
Data publikacji: 2017-05-26 11:35
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-26 13:49
Wywietleń: 569 260001

W niedzielnym meczu z Lechią w Gdańsku parę środkowych obrońców tworzyć będą najprawdopodobniej: Jarosław Fojut i Sebastian Rudol. Ten pierwszy powrócił już do treningów po kontuzji odniesionej w meczu z Termaliką Nieciecza, natomiast ten drugi w dwóch ostatnich meczach wchodził do gry w roli rezerwowego.

Jeżeli na boisku od pierwszej minuty pojawią się: Fojut i Rudol, to oznaczać to będzie, że środek defensywy w porównaniu z ostatnim spotkaniem z Wisłą w Krakowie zostanie zmieniony w stu procentach. W Krakowie parę stoperów tworzyli w pierwszej połowie: Matras i Rapa, a w drugiej Matras i Obst.

Może się zatem okazać, że w dwóch meczach z rzędu na boisku zaprezentuje się aż pięciu piłkarzy na newralgicznej pozycji środkowego obrońcy. Brak stabilizacji, zaufania, chwiejność w podejmowaniu decyzji, to podstawowy zarzut do szkoleniowca.

Para Fojut – Rudol, to był bardzo dobrze rozumiejący się duet środkowych obrońców jesienią ubiegłego roku. Rudol był według ocen przyznawanych przez redakcję sportową Kuriera czwartym piłkarzem w Pogoni w rundzie jesiennej, a Fojut miał pozycję absolutnie niepodważalną.

Wiosną eksperymentów na tej pozycji było mnóstwo i nie zawsze spowodowane były przyczynami losowymi. Trener Moskal szukał partnera dla Fojuta, choć ten w meczach grupy mistrzowskiej był naszym najsłabszym piłkarzem. Początkowo stawiał na Matrasa, a ostatnio na Rapę.

Para Fojut – Rudol po raz ostatni zagrała w wygranym 2:1 meczu z Ruchem w Chorzowie. I to tylko dlatego, bo w ostatniej chwili kontuzji doznał David Niepsuj. W kolejnych sześciu meczach blok defensywny wyglądał zawsze inaczej.

Duet Fojut – Rudol rozpoczął współprace na boisku po tym, jak klub wytransferował do Legii Jakuba Czerwińskiego. Rudol od momentu, gdy zastąpił na boisku Czerwińskiego zagrał jesienią we wszystkich 16 meczach w pełnym wymiarze czasowym, a 12 z tych spotkań w parze z Fojutem. Spisywał się wtedy bez zarzutu, też popełniał błędy, ale zdecydowanie więcej miał meczów dobrych, jak złych.

Wiosną ten sam piłkarz zagrał w parze z Fojutem już tylko 5 spotkań – na 17 możliwych. Siłą rzeczy ta para nie mogła poczynić kolejnego postępu, nie mogła stanowić fundamentu w defensywie i istnieje duży znak zapytania, czy obaj będą się dobrze rozumieli również podczas niedzielnej konfrontacji z Lechią. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser 

Komentarze

Kibic od wieków
Tych punktów już nie ma,bo je zainkasowała Pogoń w fazie zasadniczej.Nie nastawiajcie się na"sportowe widowisko" Pic na wodę fotomontaż.
2017-05-26 13:44:15

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie