piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Pogoń na wyjazdach zbyt zachowawcza

Piłka nożna. Pogoń na wyjazdach zbyt zachowawcza

Piłka nożna. Pogoń na wyjazdach zbyt zachowawcza
Data publikacji: 2017-02-21 18:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-02-21 19:25
Wywietleń: 1112 216697

W poprzedni poniedziałek piłkarze Pogoni pokonali na własnym boisku Piasta Gliwice 2:1 i zanotowali najlepsze ofensywne statystyki w całym sezonie. Zapracowali na nie głównie dobrze rozegraną drugą połową. Minęło sześć dni, a portowcy rozegrali mecz, w którym te statystyki mieli najgorsze w całym sezonie.

Ustabilizowanie formy na stałym, równym poziomie, to wydaje się obecnie dla trenera Moskala podstawowy cel. Dziś sytuacja przedstawia się w ten sposób, że absolutnie nie można być pewnym, na jakim poziomie zagra drużyna. Zarówno w meczu z Piastem, jak i Cracovią w wyjściowej jedenastce zagrali ci sami piłkarze, a różnica w oddanych strzałach, otwierających podaniach, celnych podaniach w pole karne, czy kontaktach z piłką w polu karne były skrajnie odmienne.

Najmniej strzałów

4 - Cracovia (w)
6 - Arka (w)
   - Jagiellonia (w)
   - Cracovia (d)
7 - Lechia (w)

Co ciekawe, Pogoń najgorsze ofensywne statystyki notuje w meczach wyjazdowych, ale nie tych przegranych, ale przynajmniej zremisowanych. W obecnym sezonie najmniej aktywna Pogoń była w wyjazdowych spotkaniach z Cracovią, Jagiellonią, Arką i Lechią. Trzy z tych meczów zremisowała, a jeden wygrała i to całkiem pewnie.

Zadowolenie z remisu

Słaba aktywność w kreowaniu sytuacji strzeleckich może zatem wynikać z tego, że drużyna podświadomie jest zadowolona z wyniku, nie ma w sobie na tyle dużej pewności, żeby odważniej zaatakować i raczej pilnuje własnych stref obronnych.

Najmniej strzałów celnych

1 - Cracovia (w)
   - Cracovia (d)
2 - Zagłębie (d)
3 - Jagiellonia (w)
   - Lechia (w)

Brak ryzyka powoduje, że zespół słabo angażuje się w akcje ofensywne, przy tym czuje mocne naciski rywala i satysfakcja z jednego punktu jest na tyle duża, że raczej markuje swoje ataki, niż rzeczywiście chce zagrozić przeciwnikowi.

Zastanawiające, że Pogoń notowała lepsze statystyki w ofensywie w przegranych meczach z Termaliką, Koroną czy Wisłą P., niż we wcześniej wspomnianych. To jakby potwierdza, że sytuacja na boisku determinuje działania zespołu, który bardziej odważny i mobilny staje się wówczas, jeżeli zmusza go do tego sytuacja. W innym przypadku bardziej dba o zabezpieczenie własnej bramki.

Najmniej otwierających podań

0 - Arka (w)
   - Cracovia (d)
2 - Cracovia (w)
   - Lechia (w)
   - Zagłębie (d)

Pogoń w meczu z Cracovią oddała najmniej strzałów, strzałów ogólnie i miała najmniej kontaktów z piłką w polu karnym rywala. Należy przy tym pochwalić zespół za dużą skuteczność. To rzeczywiście duża umiejętność wykorzystać te sytuacje, które się stwarza. Pogoń w Krakowie miała ich jak na lekarstwo, a mimo to zakończyła mecz z golem i z punktem.

Dziwaczny mecz z Arką

Szczecinianie w meczu z Cracovią zanotowali tylko dwa otwierające podania i cztery celne podania w pole karne przeciwnika. Pod tym względem plasują się obecnie na drugim miejscu. Co ciekawe, w meczu z Arką wygranym przez portowców 3:0, szczecinianie nie wykonali ani jednego otwierającego podania, gole zdobywali praktycznie po podaniach przeciwników. Takie dziwaczne mecze też się zdarzają.

Najmniej celnych podań w pole karne

3 - Jagiellonia (w)
4 - Cracovia (w)
   - Cracovia (d)
   - Arka (w)
   - Lechia (w)

Ofensywne statystyki z wyjazdowych spotkań ewidentnie prowadzą do wniosku, że Pogoń ma duży problem w meczach wyjazdowych. Dysproporcja między meczami rozgrywanymi u siebie, a na wyjeździe jest stanowczo zbyt duża. Pogoń na wyjazdach albo przegrywa (Termalica, Korona, Wisła P., Lech), a jak remisuje, to raczej szczęśliwie, nie buduje zbyt okazałych statystyk (Cracovia, Jagiellonia, Lechia).

Po raz ostatni Pogoń na wyjeździe wygrała i jednocześnie dominowała na boisku, stwarzała sytuacje i panowała nad wydarzeniami w meczu rozegranym ponad pół roku temu. Wygrała wtedy z Piastem w Gliwicach 2:0.

Wyjątek ze Śląskiem

Później w rundzie jesiennej rozegrała jeszcze jeden mecz, w którym nie przegrała, zakończyła go z dobrymi statystykami i realnie szukała zwycięskiego gola, a nie jedynie markowała takie sytuacje. Było to w grudniowym spotkaniu ze Śląskiem.

Najmniej kontaktów z piłką w polu karnym

4 - Cracovia (w)
   - Cracovia (d)
   - Jagiellonia (w)
6 - Zagłębie (d)
7 - Arka (w)

Całkiem inaczej przedstawiają się statystyki Pogoni w meczach rozgrywanych w Szczecinie. 1 sierpnia ubiegłego roku Pogoń przegrała w Szczecinie ze Śląskiem 0:2, a potem rozegrała na własnym stadionie aż 10 spotkań z których 7 wygrała, ani jednego nie przegrała i zdobyła aż 27 goli. Bilans zatem bardzo okazały.

Od 1 sierpnia 2016 roku Pogoń zagrała u siebie tylko trzy słabe mecze (na 10 rozegranych) zakończone podziałem punktów z Cracovią, Górnikiem i Zagłębiem. W każdym z tych dziesięciu meczów szczecinianie zdobywali przynajmniej jednego gola, w siedmiu na dziesięć pojedynków tych goli zdobywali przynajmniej dwa, a w czterech na dziesięć przynajmniej trzy. ©℗ Wojciech PARADA

 

 

 

 

 

Komentarze

Kibic
To pana dolegliwosc ? Nudne statystyki i nudna ta pana "Pogon". Nic z nich nie bedzie .
2017-02-21 19:02:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy