czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Czterech kadrowiczów z Pogoni

Piłka nożna. Czterech kadrowiczów z Pogoni

Piłka nożna. Czterech kadrowiczów z Pogoni
Data publikacji: 2017-02-20 16:44
Wywietleń: 180 216587

Trener reprezentacji Polski U-17 (rocznik 2000) Robert Wójcik powołał dodatkowo trzech zawodników na turniej eliminacyjny mistrzostw Europy U-17 w Portugalii.

W kadrze znaleźli się między innymi: Adrian Benedyczak i Błażej Starzycki z Pogoni Szczecin, którzy dołączyli do swoich kolegów z klubu: Macieja Żurawskiego i Marcela Stefaniaka. Turniej odbędzie się w dniach 10-15 marca, a Polacy zmierzą się z Hiszpanią (10 marca, 15:00), Portugalią (12 marca, 17:00) i Grecją (15 marca, 17:00).

To pierwsza taka sytuacja w historii klubu, że aż czterech zawodników zostało powołanych na eliminacyjne mecze do mistrzostw Europy. Dwa i trzy lata temu Pogoń miała po trzech piłkarzy w kadrze do lat 17 na eliminacyjny turniej do mistrzostw Europy.

Dwa lata temu powołania otrzymali: Kamil Wojtkowski, Marcin Listkowski i Sebastian Kowalczyk. Ten ostatni jednak nie pojechał na turniej, w meczu ligowym doznał kontuzji. Wojtkowski i Listkowski byli natomiast podstawowymi zawodnikami w drużynie.

Trzy lata temu w kadrze na turniej eliminacyjny znaleźli się: Michał Walski, Marcin Gałkowski i Paweł Marczuk. Każdy z nich dostawał szanse. Dziś w Pogoni nie ma dwóch pierwszych, a Marczuk walczy o powrót do formy po kontuzji w zespole III-ligowych rezerw.

Zarówno dwa i trzy lata temu reprezentacja Polski nie zdołała awansować do turnieju finałowego mistrzostw Europy. Tym razem zadanie też ma bardzo trudne. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy